Одним із них поділилася експертка з нейроменеджменту і нейродослідниця Наталія Кадя у Сніданку з 1+1. Нагадаємо, що улюблена ранкова програма після невеликої зимової перерви повернеться в ефір вже 13 січня та триватиме на півгодини довше! На вас чекають нові історії, надихаючі герої та цікаві теми.
Найкращим способом зберегти здоров'я мозку є вивчення іноземної мови. Даний процес активізує мозок, змушує його працювати та створювати нові нейронні зв’язки. За словами Наталії Каді, це напряму впливає на пам'ять, здатність до фокусування і швидкість обробки інформації.
Мозок стає витривалішим і молодшим, що допомагає уникати вікових нейродегенеративних захворювань, таких як деменція. Люди, які володіють кількома мовами, мають гостріший розум, краще адаптуються до змін, є гнучкішими і емоційно стійкішими. А це напряму впливає на якість і тривалість життя.
Коли ми починаємо спілкуватися іншою мовою, перед нами відкривається доступ до нових соціальних зв’язків. Ці люди можуть мати різні смаки, уподобання, культурні традиції та навіть стиль одягу. Саме різноманітність і якість соціальних зв’язків стимулюють нашу активність і підтримують гарне самопочуття.
«Чим більше людей у нашому середовищі, тим краще ми почуваємося», — додає експертка.
Існує хибна думка, що вивчення мов — це довгий і напружений процес. Насправді для успіху достатньо приділяти цьому 7–15 хвилин на день. Щоденна концентрація на невеликій кількості слів або виразів приносить значно більше результатів, ніж тривалі, але нерегулярні заняття. За 10 днів можна вивчити аж 100 нових слів.
Якщо перед вами стоїть мета опанувати складну мову, наприклад японську, не варто лякатися її складності. Кожне нове слово — це тренування для вашого мозку, яке зміцнює його. Вибирайте мову, яка вам цікава або потрібна для досягнення мрії. Наприклад, якщо ви мрієте відвідати Японію, почніть з японської.
«Пам’ятайте, складність мови — це не перешкода, а перевага для вашого мозку» - наголошує дослідниця.
Не відкладайте на завтра те, що можна почати вже сьогодні. Виділіть всього декілька хвилин на день для вивчення нових слів чи фраз. Нехай це стане вашим першим кроком до довгого, щасливого і здорового життя. Пам’ятайте, кожна вивчена мова — це нові можливості, нові знайомства і нові горизонти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не лише кашель та підвищення температури: що варто знати про симптоми метапневмовірусу