11 грудня проєкт Світ навиворіт відзначає День народження. Саме в цей день в 2010 році вийшов в ефір випуск про Камбоджу, відкривши тисячам українців вікно у екзотичні країни та далекі світи. Сьогодні аудиторія програми нараховує мільйони прихильників. Пропонуємо пригадати 6 сюжетів Світу Навиворіт, які найбільше запам'яталися глядачам.
В одному з випусків Світу навиворіт. Україна Дмитро Комаров відкрив залаштунки важливої історичної події, за якою зовсім нещодавно слідкувала вся країна, – встановлення герба на щит монумента Батьківщина-Мати. Команда проєкту стала єдиною знімальною групою, яка на висоті спостерігала цей процес – безпосередньо з люльки промислових альпіністів.
Loading...
Цей випуск проєкту набрав понад 4 мільйони переглядів на Youtube. Дмитро Комаров відвідав села Херсонщини і показав, як змінилось життя людей після того, як росіяни підірвали греблю Каховської ГЕС. Крім того, команда Світу навиворіт взяла участь у розкопках та разом з археологами підняла з дна Дніпра артефакт козацької доби, якому більше 300 років.
Loading...
В одному з випусків Світу навиворіт. Україна Дмитро Комаров зняв сюжет про Дрогобицьку солеварню. Вона вважається найстарішим постійним підприємством нашої країни та Східної Європи. Перші писемні згадки про неї датуються 1390 роком. Та сіль тут почали добувати ще раніше. Сьогодні солеварня є діючою та продовжує виробляти сіль так само, як і сотні років тому — виварюванням.
Дмитро Комаров здійснив екстремальний спуск в шахту, куди не спускались понад 40 років, щоб показати весь процес виробництва солі в деталях. Сьогодні солеварня не лише виробляє і продає сіль, але і розвиває туристичний напрямок. Місцеві гіди, що проводять екскурсії, зізнались, що після зйомок туристів у них побільшало.
Loading...
Понад мільйон переглядів на YouTube набрав випуск про роботу українських енергетиків під час війни. Саме вони щоразу відновлюють енергосистему після ворожих обстрілів, повертаючи в квартири українців світло. Дмитро Комаров показав те, що зазвичай залишається за кадром — як енергетики запалюють світло в наших домівках, часто ризикуючи життям, ремонтують обладнання. Також журналіст показав першу вітрову електростанцію, побудовану під час війни, і побував всередині вітряка.
Loading...
Питанню дитинства під час війни Дмитро Комаров присвятив окремий репортаж з трьох частин. У випусках показали історії дітей, які втратили батьків, розповіли про те, як живуть діти в прийомних родинах та дитячих будинках. Разом з експертами журналіст намагався знайти відповідь на головне питання — як можна повернути дитинство дітям війни?
Loading...
В одному з випусків Дмитро Комаров разом з Першою Леді провів цілий день в дитячому будинку, щоб показати, як виглядає день життя для дітей там.
Loading...
На цьому Дмитро Комаров та команда Світу навиворіт не планують зупинятись. Вони продовжують документувати сьогодення України та створювати нові сюжети.
Нагадаємо, від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Комаров знімає проєкти виключно в межах держави, документуючи життя під час війни, створюючи репортажі з гарячих точок та деокупованих місць. Серед таких робіт — проєкти Рік, Рік. За кадром, Рік. Харківщина та Рік. Херсон.