Причиною важкої втрати зайвої ваги можуть бути гормональні збої. За статистикою, 8 із 10 жінок у світі страждають від ендокринних порушень, які загрожують стрімким набором ваги. Як схуднути після гормонального збою розказала гінеколог-ендокринолог та дієтолог Віля Тарнопольська у програмі «Твій день».
Проблема схуднення через гормональні порушення дуже актуальна для багатьох жінок. Експертка Віля Тарнопольська розказала, що гормональні порушення становлять 10-15% проблеми набору зайвої ваги.
Річ у тому, що жирова тканина є окремим ендокринним органом і там знаходиться багато інших гормонів. Тому при наборі ваги збільшується також об'єм жирової тканини. В наслідок цього виникають нові ендокринні порушення. Виходить, так зване, замкнуте коло.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сезонна дієта: чи можна схуднути, вживаючи фрукти та ягоди (розказала дієтологиня)
Причинами виникнення ендокринних порушень, що стають пусковим фактором набору зайвої ваги можуть бути:
Коли зайва вага вже є і її важко позбутися, то причинами можуть бути: збій у менструальному циклі, проблеми з заплідненням, тощо.
Жінки, що вступили у вагітність з надмірною вагою, дуже часто мають проблеми і під час вагітності. Тому, як радить експертка, проблемою надмірної ваги потрібно займатися завчасно.
При стрімкому наборі ваги додатковими факторами, що вказують на гормональний збій може бути:
►При проблемах з наднирниками спостерігається збільшення ваги у верхній частині тіла: обличчя, ділянка живота, плечі. В той час як ноги та сідниці залишаються худорлявими.
►При патології щітовидної залози стрімкого збільшення ваги не відбувається, але присутні постійні набряки.
На гормональні збої та набір надмірної ваги можуть страждати не тільки дорослі жінки, а й дівчата-підлітки, бо в них іде становлення гормональної системи. Мами повинні стежити за правильним харчуванням та фізичною активністю дівчат в підлітковому віці, щоб запобігти появі надмірної ваги. Дуже корисними будуть заняття танцями та йогою.
Важливо у підлітковому віці не нервувати, добре відпочивати та зменшити перебування у гаджетах. Це допоможе запобігти розвитку патології надмірної ваги.
Віля Тарнопольська радить при боротьбі з надмірною вагою перш за все пройти ретельне обстеження у фахівця, вести активний спосіб життя та контролювати свій раціон.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ягоди та фрукти: скільки їсти, як зберігати? Скільки цукру в полуниці, черешні та абрикосі? (розповідає дієтолог)
При порушенні гормонального балансу дієту призначає лікар. Гінеколог-ендокринолог та дієтолог Віля Тарнопольська радить також самостійно контролювати власне харчування.
Інколи можна вживати фрукти з великим складом цукру: виноград, сливи, персики та солодкі сорти яблук
Не можна вживати: фаст-фуд, солодощі, мучні продукти
Можна часто вживати: всі види овочів, ягоди (200-300 г на добу)
Дивіться відео сюжет з корисними порадами лікаря-ендокринолога та дієтолога:
Loading...