Наскільки насправді небезпечно хрустіти пальцями? А шиєю? Чому наші суглоби іноді хрустять? Про все це у студії шоу «Твій день» розповів лікар-вертебролог Олексій Казаков.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи корисна щоденна ходьба? Заняття спортом у різному віці коментує лікар-вертебролог
Лікар розповідає:
Достеменно невідомо, чому наші суглоби іноді хрустять. Але є теорії, найбільш розповсюджена з яких – теорія формування повітряних бульбашок всередині суглобів.
Олексій Казаков пояснює – порожнину суглобів заповнює густа еластична маса, яка називається синовіальна рідина. Це – природна змазка, щоб суглоби працювали нормально. В цій рідині іноді утворюються бульбашки, і коли ми хрустимо суглобами, то розтягуємо капсулу з цією рідиною всередині суглоба, бульбашки лопаються і ми чуємо характерний хрускіт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як правильно піднімати та носити важкі пакунки (коментує лікар-вертебролог)
Вертебролог зазначає – немає науково доведеної інформації, що хрустіти пальцями шкідливо. А от що точно вкрай небезпечно – це хрустіти хребтом, особливо його шийним відділом. Лікар розповідає:
Міжхребцеві з’єднання у шийному відділі хребта практично в кожному сегменті мають різний кут. Коли ми хрустимо шиєю, то хрустимо всіма з’єднаннями разом. І в результаті хрусту в одній зоні відчуваємо тимчасове полегшення, а інші травмуємо. Тож якщо ми постійно хрустимо шиєю, можемо собі заробити нестабільність різних сегментів хребта і дуже від цього страждати. Адже саме в зоні шиї походять крупні нерви і судини, які кровопостачають головний мозок.
Тож краще забути про те, щоб хрустіти шиєю. Щодо пальців – досі немає науково обґрунтованої думки, чи варто це робити, і чи може це бути небезпечним. Дивіться також поради від Олексія Казакова як правильно сидіти за партою:
Loading...
Фото на гоовній сторінці: Pexels/Liza Summer