Сімейний бюджет та «заначки»: як домовитися про гроші у родині, щоб не зруйнувати стосунки (радить психолог)

Як формувати сімейний бюджет таким чином, щоб було комфортно всім? Чи є місце «заначкам»у сімейному житті? Розповідає Анна Кушнерук.

Психоаналітик Анна Кушнерук у шоу «Твій день» сьогодні розповіла про те, як формувати сімейний бюджет так, щоб було комфортно кожному з членів подружжя. І чи допустимо мати  «заначки»?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від чого залежить довговічність шлюбу та як уберегти шлюб від розлучення? (поради психолога Ганни Кушнерук)

Анна Кушнерук зауважує:

«Гроші – це одна з цінностей, за якою видно, чи пара вміє ладнати між собою».

Психологиня радить все ж мати спільний сімейний бюджет і пояснює це так: пари повинні мати спільні цілі, а для цього потрібні і спільні кошти. Але навіть у такому об’єднаному бюджеті у кожного мають бути кошти на особисті потреби. Анна Кушнерук говорить:

«Це абсолютно нормальна людська потреба – мати свої власні окремі гроші».

Тому психоаналітик радить спочатку виділити кошти із бюджету на загальні витрати, а потім залишок розподілити між членами подружжя на особисті потреби. Так можна уникнути необхідності створювати так звані «заначки», коли партнери приховують одне від одного свої кошти.

Loading...

Неприйнятною є ситуація, коли один з партнерів вимушений постійно просити у іншого гроші на найменші дрібниці. Про це Кушнерук розповідає:

«Історія про те, що жінка чи чоловік мають просити на кожну окрему річ – це прояв сімейного насильства».

Головна порада від психологині, як ефективно будувати свій сімейний бюджет – це вміти фіксувати свої витрати. Не треба виправдовуватися одне перед одним, треба бути дорослими, які знають, куди і для чого вони витрачають свої кошти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Осіння хандра: чим відрізняється від депресії та як з нею боротися? (розповідає психолог Анна Кушнерук)

Наостанок Анна Кушнерук додала:

«Говорити про гроші в сім’ї потрібно, це дуже важлива частина нашого спільного життя».

Дивіться відео про те, від чого залежить довговічність шлюбу на думку Анни Кушнерук:

Loading...

ФОТО: Pexels/Mikhail Nilov

Більше новин