Що таке флурона та чому вона небезпечна: про поєднання грипу і коронавірусу розповів імунолог Федір Лапій

Чи може людина одночасно хворіти і грипом, і коронавірусом? Що таке флурона? Про це розповів імунолог Федір Лапій.

Чи можливо одночасно хворіти і грипом, і COVID-19? Наскільки небезпечним є це поєднання? Про це у шоу «Твій день» розповів імунолог Федір Лапій.

Що таке флурона?

Флурона (ангілйською flurone) – це поєднання грипу та COVID-19 в одному епізоді хвороби у певного пацієнта. Це означає, що людина одночасно хворіє двома інфекціям: грипом (англійською flu) та коронавірусом (англійською coronavirus).

Федір Лапій розповідає:

«Ми про це почали говорити ще на самому початку пандемії в 2020 році, коли закінчувався сезон грипу для північної півкулі, але вже прийшла пандемія COVID-19. Навесні 2020 року у Великій Британії були опубліковані дані, що цілком можливою є так звана мікс-інфекція (поєднання COVID і грипу)».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Офіційно: Уряд скоротив термін дії COVID-сертифікатів в Україні до 270 днів

Імунолог наголошує, що є досить невтішні висновки нових досліджень, які показують, що ризик смерті при флуроні зростає майже вдвічі, в порівнянні з «чистим» коронавірусом чи «чистим» грипом. Федір Лапій акцентує увагу:

«Одночасно можна хворіти і COVID-19, і грипом, і це поєднання інфекцій доволі небезпечне. Вони додають масла в вогонь одне одному, і тяжкість перебігу вища.».

На жаль, унікальних симптомів флурони поки не виявили. Для неї типові як симптоми грипу, так і симптоми коронавірусу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як не сплутати коронавірус з іншими хворобами: порівняння симптомів у табличках

Тож найбільш ефективною профілактикою від флурони є сезонна вакцинація від грипу та повний курс щеплень від COVID-19. Дивіться, як медична експертка ЮНІСЕФ Катерина Булавінова розвінчує міфи про вакцинацію від коронавірусу:

Loading...

Більше новин