Отруїтися водою: несподівана небезпека у пляшках з газованою водою (попереджає біохімік, коментує юрист)

На що варто звертати увагу при виборі мінеральної води та що робити при травмі або погіршенні здоров'я від неякісних продуктів.

Напередодні львів'янин Андрій ледь не лишився ока, коли  з пляшки мінералки раптово вистрелив корок і потрапив хлопцеві в обличчя. Чи може газований напій перетворится на вибухівку, що відбувається з напоями, які зберігаються на сонці та що робити при травмах від продуктів харчування — ці питання обговорили ведучі денного шоу «Твій день»

Від вибуху пляшки мінеральної води та потрапляння кришки в око, Андрій отримав контузію правого очного яблука, пошкодження рогівки ока та крововилив. Також він частково втратив зір. Чому таке сталося прокоментував біохімік Гліб Репіч. Він розказав, що причиною вибуху води може стати підвищена температура води. Сонячне проміння збільшує тиск, тому що розщільність усіх газів, в тому числі і вуглекислого газу, яким газують напої, дуже сильно знижується при нагріванні. Той газ, що був розщілений виходить на зовні та може стати причиною вибуху. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому мінеральну воду не можна пити кожного дня? (відео)

Спричиняє постріл тиск вуглекислого газу зсередини пляшки. Чим вище температура, тим розчинність газу нижче і тим сильніше тиск у пляшці. 

Чим загрожує вживання неякісної питної води

Влітку українці часто купують воду у пластикових пляшках, але мало хто звертає увагу на термін придатності та умови зберігання води. 

Наталя Самойленко, дієтолог, розказала, що вживання неякісної води може бути небезпечне для здоров'я. У людини може спостерігатися головний біль, нудота, розвиватися аутоімунні захворювання щитоподібної залози, відбувається токсичний вплив на печінку. Загроза води може бути пов'язана з умовами її зберігання.

Термін придатності води — один рік, а температура зберігання — від 2 до 25 °С, до того ж, пляшку не можна виставляти під прямі сонячні промені. Воду влітку краще купувати в магазинах, що дотримуються умов зберігання:

  • мережевих супермаркетах — в них відсутні прямі сонячні промені та працюють кондиціонери, що не допустять перегрівання води
  • в невеликих продуктових крамницях — при умові наявності кондиціонеру

На ринках треба з обережністю купувати воду та слідкувати, щоб пляшки не зберігалися на сонці. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як вижити у спеку: що краще їсти та пити, як організувати сон, спорт та роботу?

Що робити, якщо ви стали свідком неправильного зберігання води

Адвокат, Іван Бодня, при неправильному зберіганні мінеральної води радить: 

► Звернутися зі скаргами до продавця або до Держпродспоживслужби. Саме ця організація опікується правами споживачів та відповідає за якість продуктів та напоїв. Вона складає відповідні протоколи та стягує штраф за недотримання норм зберігання продуктів. За неякісне зберігання харчових продуктів відповідальність несе власник або директор магазину. 

► У випадку травмування або ушкодження здоров'я, наприклад, як сталося з львів'янином Андрієм, необхідно зразу ж викликати швидку та зафіксувати цей факт, також варто збирати всі чеки та фіксувати витрати, які пов'язані зі шкодою для здоров'я. Звернутися можна до власника магазина, якщо він відмовиться нести відповідальність, тоді, знову ж таки, звернутися до Держпродспоживслужби зі скаргою та доказами.

Дивіться відео сюжет з вибуховийм краш-тестом з мінеральної води:

Loading...

Більше новин