Викривлена постава та неправильний прикус: в чому взаємозв’язок (розповідає лікар)

Як лікувати викривлену поставу і прикус та як ці проблеми пов'язані між собою?

Нам завжди кажуть тримати спину рівно і не сутулитися. Але далеко не всі знають, що проблеми з хребтом можуть спричинити неправильний прикус! І хоч би скільки ви ходили до стоматолога, не отримаєте бажаного результату, поки не виправте проблему. Як проблеми з хребтом можуть позначатись на прикусі? Розповів "Твоєму дню" лікар-вертебролог Олексій Казаков.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стала відома точна дата, коли українці зможуть отримати 500 гривень за бустерну вакцинацію

Як розповів лікар, прикус формується у дитини приблизно до 15 років у 5 основних етапів:

На це впливає дуже багато факторів: скільки ви годуєте дитину з пляшечки, чи тримає дитина палець у роті, як прорізуються зубки, як тримає язика, поставу і тому подібне. Але зараз я бачу, що дітки ведуть не активний спосіб життя, звикають до смартфонів, горбляться. Той стан, яке ми називаємо "зупинене падіння тулуба вперед". Раніше це розпочиналось у людей десь в класі 10-11, а тепер вже у маленьких дітей є викривлений шийний лордоз. Ще можливий стан "зупинене падіння тулуба назад". Воно зазвичай притаманне мамам та вагітним. Тоді верхня щелепа значно виступатиме за нижню.

Нормальний прикус — це коли верхня щелепа трохи виступає за нижню. Правильний прикус відбувається тоді, коли вісь тулуба абсолютно пряма. Аби перевірити, яка ситуація у вас з поставою, варто притулитися до стінки: п'ятки, потилиця та сідничні горби мають щільно притулятися до опори. А щоб перевірити прикус, варто з'єднати верхню та нижню щелепу та робити рухи головою вперед-назад. Ви тоді відчуєте, чи ковзають ваші зуби.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сімейний лікар недоступний: що робити, як знайти вільного лікаря та підписати нову декларацію

Які люди матимуть наслідки від неправильного прикусу та викривленої постави? Експерт пояснив:

Страждає скроневий нижній щелеповий суглоб, може розвиватися його артроз або він може почати клацати. Крім цього, можливі головні болі, пов'язані з судинами, порушенням відтоку. Може бути дискомфорт при жуванні. Лікувати цей суглоб дуже складно і для цього існує небагато методів.

Що робити, якщо вже маєте проблеми з поставою та щелепою і скільки часу триватиме ваше відновлення? Лікар розповів:

Зрозуміло, що має бути ціла збірна, яка грає у команді. Проте в Україні дуже рідко стоматологи, ортодонти та вертебрологи консультуються між собою. До кого ти першим прийдеш, той перший і лікуватиме у своїй області. Але в ідеалі сходити до усіх лікарів та мати повноцінну інформацію по своєму здоров'ю.
Якщо людина з неправильним прикусом почала ним займатись (її протестували усі лікарі, зробили знімок хребта) та приділяє цьому мінімум 15 хвилин на день, робить лікувальну фізкультуру, ходить на мануальну терапію та фізіотерапевтичні маніпуляції, то лікування займатиме мінімум пів року. 

Яким повинен бути сучасний догляд за зубами? Дивіться сюжет:

Loading...

Більше новин