Сімейний лікар недоступний: що робити, як знайти вільного лікаря та підписати нову декларацію
У шоу "Твій день" розповіли, що робити, якщо несподівано дізналися про анулювання декларації.
В Україні загострилася проблема нестачі сімейних лікарів та їх масштабного звільнення. Що робити, коли сам на сам залишилися з температурою, а про розірвання декларації з лікарем або його звільнення дізналися під дверима кабінету? Як зараз в таких умовах знайти лікаря, з яким можна підписати декларацію? Розповіли в ефірі шоу "Твій день".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відкрити електронний лікарняний можна буде без візиту до лікаря: як і кому це дозволять
Про те, що лікар звільнився, вас зобов'язаний попередити медичний заклад, але на практиці так роблять вкрай рідко. Можна шукати собі лікаря через спеціальні додатки. У них є фільтр, завдяки якому можна продивитись вільних лікарів у вашому районі, з якими можна підписати декларацію. Так само можете обирати приватну чи державну клініку. Ще один спосіб — знайти на сайті Національної служби здоров'я розділ "Електронні дані". Там є інтерактивна мапа України, на якій позначені усі медичні заклади країни. Тетяна Бойко, заступниця керівника НСЗУ, сказала:
Якщо ви бачите у нас на сайті, що вільні місця є, а лікар вам відмовляє, можете скаржитись на 1677 або звернутися до головного лікаря.
Сімейна лікарка Марина Краснікова розповіла, що зазвичай медичний персонал радить звертатись саме до НСЗУ:
Там найбільш актуальна інформація про кількість декларацій та наскільки вони змінюються. Пацієнт може по прізвищах переглянути, де є доступні лікарі. Якщо продзвонювати реєстратуру, то отримаєте прям "гарячу" інформацію, але це фізично незручно.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Посилення чи послаблення карантину: яким шляхом піде Україна (обговорення в інфотейнмент-шоу «Твій вечір»)
А що ж робити, якщо дізналися, що декларація анульована, коли вже захворіли? Лікарка пояснила:
Якщо людина має гострі симптоми, лікарі у порядку швидкої допомоги все одно мають надати першу медичну допомогу. Жоден лікар не має відмовляти пацієнту, якщо він має гострий стан здоров'я.
В Україні не вистачає медичного персоналу, зокрема й сімейних лікарів. У чому проблема?? Марина Краснікова зазначила:
Ця проблема існувала та прогресувала ще до ситуації з ковідом. Ми, медичні працівники, дуже потрібні, але нам же теж потрібна медична допомога. Чому звільняються лікарі — питання філософське. Чи погано працювати лікарями? Звичайно, ні. Ми чомусь вчились на них, хотіли ними бути. Але є своя специфіка роботи, є свої нюанси, є своя невідповідність між тим, як ми працюємо та як це оцінюється державою.
День стоматолога: говоримо про сучасний догляд за зубами з експертом Андрієм Кльованцем. Дивіться сюжет: