У суботу, 5 жовтня, в Національній опері України оголосили імена переможців щорічної національної премії для вчителів Global Teacher Prize Ukraine 2019. Цього року було надіслано 2939 заявок, що стало новим рекордом, у порівнянні з попередніми роками (у 2018-му році надійшло 1915 заявок, а у 2017 році – 630).
Переможницею «Нобелівської» премії для вчителів стала Наталія Кідалова з Мелітополя, вчителька англійської мови, української мови та літератури.
Для неї найбільший показник успішності учнів – їхня віра в себе. Наталія отримала 250 000 гривень, поїздку в Дуба на Global Education and Skills Forum 2020 та один рік безкоштовного навчання у тренінговому центрі «Освіторія».
Loading...
Також Наталія Мосейчук, ведуча телеканалу 1+1, нагородила учасників своєю особистою премією. «Вибір серцем» відбувається серед тих вчителів, які роблять більше, ніж просто навчають дітей:
«Вибір серцем» – це про вчителів, які працюють з особливими дітками: в лікарнях, інтернатах, дитячих будинках. Про освітніх терапевтів, які не лише навчають, а й дарують малим надію. Моя премія щороку дається мені все важче, бо таких людей ми зустрічаємо дедалі більше», – коментує ведуча.
Наталія Мосейчук та Зоя Литвин, організатор Global Teacher Prize Ukraine, з трьох тисяч поданих анкет відібрали найкращих вчителів, що працюють із дітьми, які потребують лікування. Вперше за три роки вибору Наталія з командою порадилися з глядачами: їм представили 12 кандидатів, які потенційно відповідають всім критеріям.
Голосування тривало 10 днів, було зафіксовано понад 34 тисячі відвідувань сайту та майже 4 тисячі відданих голосів. За добу до фіналу відбувався максимальний сплеск активності, який і визначив переможця.
Різниця між першим та другим місцем в народному голосуванні складала всього 46 голосів, через що «Серце» Наталії розділилося навпіл, а грошовий фонд було збільшено та розділено між двома переможцями.
Першість здобула 30-річна Тетяна Лінійчук (936 балів), вчителька української мови та зарубіжної літератури з Івано-Франківська. Вона виграла 70 тисяч гривень та поїздку в Дубаї на освітній форум.
«Я прагну наповнювати світлом якомога більше дитячих сердець, особливо тих, які мають особливі освітні потреби, адже право на освіту має кожен!», – сказала Тетяна.
Друге місце дісталося 73-річній Олені Кіркевич (890 голосів) – вчительці математики «Школи супергероїв», що знаходиться в «Охмадиті». Вона 23 роки працювала у Київському військовому ліцей імені Івана Богуна і, певно, навіть не очікувала, що виграє 50 тисяч гривень та, звісно, путівку на освітній форум.
До слова, торік у цій номінації перемогла Оксана Коцюруба – вчителька Західноукраїнського онко-центру у Львові, яка отримала сертифікат на 50 тисяч гривень та книжки від видавництва «Книголав». А у 2017 році особисту відзнаку отримала Наталія Бицина – вчителька хімії із Запоріжжя. Її призом була мандрівка до Праги, Карлових Вар та Дрездена.
Також на урочистій церемонії оголосили ім’я переможця народного голосування на сайті tsn.ua, в якому взяли участь понад 16 тисяч читачів з усіх регіонів України. Ним став учитель інформатики з Вінниці Олег Слушний – він впроваджує в навчання STEM-освіту, зокрема робототехніку.
Ведучими церемонії були Неля Шовкопляс та Тимур Мирошниченко. А ведуча ТСН Марічка Падалко звернула увагу присутніх на екран торговельного центру «Gulliver», де засвітилося ім'я переможниці Global Teacher Prize Ukraine 2019.
Нагадаємо, що Global Teacher Prize – «Нобелівська премія» для вчителів, започаткована арабським мільярдером Санні Варкі у 2014 році. Це одна з найбільших премій у світі за професійні досягнення. Нагорода вручається за видатний внесок у професію вчителя та становить один мільйон доларів.
Національну премію в Україні з 2017 року реалізує громадська спілка «Освіторія». Мета премії Global Teacher Prizе Ukraine – змінити ставлення до професії вчителя, підняти її престиж, виявити якомога більше вчителів-інноваторів та розказати про них усій країні.
Loading...
Сайт 1plus1.ua розповість тобі гарячі зіркові новини, стане цікавим співбесідником у темах моди, краси, здоров'я та стосунків. Разом нам буде класно – підписуйся на наш Twitter.