Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності
Укр

6 реальних історій «Дітей перемоги», які не залишать вас байдужими

«1+1» працює над документальною стрічкою, героями якої стануть реальні очевидці подій.

Фільм автора студії «Квартал 95» про переселенців викликав бурхливі емоції під час прем’єри«Діти перемоги» - сповідь з перших вуст очевидців: війна очима дітей, у яких вона забрала все. Документальна драма зіткана з історій нині живих свідків масштабної трагедії, яку пережила Україна з 1939 по 1945 роки, опинившись в епіцентрі війни. Саме Україна була охоплена війною одразу з двох фронтів - вдвічі більше пригнічень, болю, страху, смертей.

В картині зібрані сповіді людей з різних куточків України, які ще дітьми пережили жахіття тих років. У кожного своя історія та своє ставлення до війни й перемоги.

АННА СТРИЖКОВА

Ймовірно, у віці 3-х років (свого точного віку Анна не знає) дівчинка потрапила в Освенцим. Після війни Аню привезли до Києва, де її удочерили кияни. Нові батьки дали їй прізвище та нове життя. Про те, що вони їй насправді не рідні Анна дізналася уже в дорослому віці.

Прийомна мама 5 разів переливала Ані кров. Її привезли з табору ледь живою і не було зрозуміло, чи виживе дівчинка взагалі. Тому Анна Михайлівна каже, що тепер у них з мамою рідна кров. Лише, коли її прийомні батьки померли, вона почала шукати інформацію про своїх кровних родичів, – розповідає автор фільму в інтерв'ю Телекритиці.

ІВАН ТРОФИМОВИЧ 

Знімальна група його назвала «сином полку». У 8 років, втративши матір, він лишився сиротою – німці розстріляли її на очах у хлопчика. Після звільнення Запоріжжя, де він жив, Івана забрали солдати Червоної армії. У піхотному полку він виконував завдання розвідки.

СЕМЕН СОРОКА

В 11 років він був зв'язковим в УПА. На його очах співробітники НКВД жорстоко стратили його брата, якого Семен не встигнув попередити про небезпеку. Після війни Семена Климовича зіслали до Сибіру, де пробувши 7 років, він був звільнений достроково. Нині йому 89. Він залишається вірним своїм переконанням: ходить з червоно-чорним знаменням, приїжджає до Києва на річниці УПА. До того ж, він хотів потрапити в зону АТО, але засмутився, не пройшовши по віку.

Про зв'язного УПА я дізналася зі статті у газеті – це допомогло його знайти, – розповідає Світлана Усенко.

МАРІЯ САЄНКО

У 14 років її вивезли в Німеччину на роботи. Три роки вона пропрацювала у фермера: терпіла приниження, недоїдала. Господині ферми дівчинка не сподобалася і та її частенько била. Також у Німеччині Маша зустріла свою першу дитячу закоханість – це був поляк, якого так само привезли на роботи. У 1945 році Марія повернулася на Батьківщину, де на неї посипалися постійні допити.

ХРИСТИНА ХІГЕР

Христина народилася у Львові і пам'ятає перші бомбардування у вересні 1939 року (їй тоді було 5 років). У 1943 році її сім'ї вдалося вижити(за походженнями вона єврейка) через те, що вони ховалися в каналізації проятгом 14 місяців. Через багато років Христина напише про це в мемуарах «Дівчинка у зеленому светрі». Книга публікувалася у багатьох країнах світу. Нині Христина живу у Нью-Йорку.

Мене вразила ця історія. Як можна було 14 місяців прожити в каналізації? Без світла, без нормальної їжі, без миття? З того часу я мріяла познайомитися з Христиною. Написала листа до видавництва, мені вислали її e-mail. Христина зараз живе в Нью-Йорку, ми до неї літали. За професією вона стоматолог. Після війни доля цієї жінки склалася дуже щасливо, - зізнається автор стрічки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «1+1» розкаже історію дівчинки, яка більше року ховалася від нацистів в каналізації.

ЕЛЕОНОРА КОВАЛЬ
Корінна киянка, все життя прожила в Києві, навіть під час окупації. Була свідком багатьох трагічних подій, в тому числі і Бабиного Яру.

Зауважимо, що над стрічкою працює команда Управління журналістських проектів 1+1 медіа, режисер-постановник Сергій Сотниченко, оператор-постановник Віталій Панасюк, а його автором стала ведуча та журналіст Світлана Усенко, серед робіт якої є «Таємниці генія Шевченка», «Секрети Бандери», «Розщеплені на атоми», «ТСН. 20 років» та багато інших.

Більше новин
Напередодні концерту на День Незалежності Океан Ельзи представив новий сингл, сповнений натяків та підтекстів

Святослав Вакарчук, який останнім часом інтригує своїх прихильників власними політичними амбіціями, несподівано представив нову пісню та реліз до неї, у якому запропонував всім зробити свій вибір.