Батьку серії мультфільмів про Козаків виповнюється 74 роки

Художник мультфільму про Козаків святкує 74-річчя

Художник-аніматор Едуард Кирич святкує свій День народження.

Поділитися:

Сьогодні, 2 червня, Народному художнику України, батькові легендарних мультяшних козаків Едуарду Киричу виповнюється 74 роки. 

Рухом руки й олівця він багато десятиліть поспіль створює шедеври анімації: Як козаки..., Лис Микита, Енеїда, Лис і дрізд, Батьківська наука і ще десятки веселих, пізнавальних та добрих мультфільмів.

46 років тому Едуард Кирич вперше намалював ескізи персонажів Ока, Грая і Тура. Тоді чоловік і подумати тоді не міг, що Козаки стануть справою всього його життя.

Якби мені не потрібно було спати і їсти, я б малював завжди, – каже Едуард Кирич.

У свої 74 роки Едуард Кирич сповнений невичерпною енергією, почуттям гумору і бажанням творити.Чоловік і зараз працює над анімацією – нові серії мультфільму Козаки. Футбол, створеного за його участю, щоранку тішать глядачів програми Сніданок з 1+1.

Протягом усього життя Едуард подорожує, вбирає в себе атмосферу різних країн, їх традиції, культуру, музику.

Я збираю все: вирізки з журналів і газет, листівки, фотографії, намагаюся запам'ятати характерні звуки. Згодом все сортую за країнами, щоб потім у мультфільмах через деталі передати глядачеві всю атмосферу, – каже художник.

Всі персонажі, які вийшли з-під легкої руки Едуарда Кирича, немов живі. Це завдяки тому, що все береться з життя, з простих і зрозумілих емоцій.

Коли ми з режисером Володимиром Дахно створювали перший мультфільм про козаків, змальовували персонажів з себе – просто ставали перед дзеркалом, жартували, корчили гримаси – так, себе я асоціював з Оком (найнижчим, але найбільш моторним козаком з мультфільму, який все бачить і все знає наперед), – зізнається чоловік.

Едуард Кирич вчить жити просто і весело, з гумором.

Щиро вітаємо з Днем народження! Бажаємо довгих років творчості і продовжувати заряджати енергією всіх навколо.