Як піймати птаху щастя: 5 важливих кроків

Міняю жінку
09:30
Будні

У Міжнародний день щастя, розмірковуємо, що заважає нам бути щасливими.

Поділитися:

Птаха щастя... Хтось шукає її за сімома морями, хтось випадково зустрічає в сусідньому дворі. Хтось думає, що одного разу піймавши її, буде володіти нею вічно. Хтось, втративши надію знайти цю чарівну птаху, радіє і синиці в руках...

А вона то ховаючись, то знову ваблячи, продовжує свою вічну гру з нами, змінюючи то пір'я, то місце свого проживання.

Так чи можна навчитися бути щасливим? Сучасні науки - психологія, соціологія, філософія та навіть фізіологія - стверджують: ТАК!

І не випадково 20 березня Організація Об'єднаних Націй відзначає Міжнародний день щастя для того, щоб визнати важливість щастя в житті кожної людини в усьому світі. 2015 року ООН прийняла 17 цілей, спрямованих на викорінення бідності, скорочення нерівності та захист нашої планети - три ключових умови, необхідних для досягнення благополуччя і щастя. Але це - цілі планетарного масштабу. А що може зробити кожен із нас для того, щоб бути щасливим?

Фото: iamsamkimm

ВЗЯТИ НА СЕБЕ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Як часто ми шукаємо виправдання своїх невдач у зовнішніх чинниках: не в тій країні народився, не той уряд, не така зарплата, не пощастило зустріти свою половинку тощо. На жаль, такі думки не роблять нас щасливішими, зате як зручно - переклав відповідальність на когось, і продовжуєш жаліти себе. Але жаліти себе і бути щасливим - це зовсім не одне і те саме! А що, якщо спробувати взяти НА СЕБЕ відповідальність за своє життя? Адже тільки від наших рішень і наших дій залежить якість нашого життя. Приймайте рішення самі та несіть за них відповідальність. Звісно, до порад прислухатися варто, але пам'ятайте - це ваше життя, і тільки ви відчуваєте і знаєте, що для вас краще. Прислухайтеся до своєї інтуїції і не залежте від думки оточення.

НАПИСАТИ СВІЙ «СЦЕНАРІЙ»

На жаль, так часто буває, що батьки, звісно ж, керуючись найкращими поривами, роблять нас спадкоємцями своїх нереалізованих бажань. І якщо колись ваша мама не змогла здійснити свою мрію - грати на скрипці, то, швидше за все, вона заповнить цю прогалину, відвівши вас до музичної школи. А ви, можливо, хотіли малювати, або займатися танцями. На жаль, у житті нам часто доводиться тягнути тягар чужих виборів - у професії, в захопленнях, у цілях, а, часом, навіть у супутнику життя. Але ж ви прийшли в цей світ для того, щоб пройти свій шлях, зробити свій вибір, засвоїти уроки своїх власних помилок. Можливо, настав час провести ревізію. Неможливо бути щасливим, живучи за чужим сценарієм. Напишіть свій! Займіться тим, про що давно мріяли, дозвольте собі те, що давно в собі придушували. Насолоджуйтеся свободою свого вибору! І не нав'язуйте вашим дітям те, що, можливо, йде врозріз із їхньою природою.

Фото: @cheyannadenicolaphoto

ПОЗБУТИСЯ ОБРАЗ

Досить жаліти себе і звинувачувати його (її). Це не принесе вам нічого, крім зайвих зморшок і зіпсованого здоров'я. Негативні емоції - це отрута, що отруює вас, а не того, на кого ви ображені. Напишіть прощального листа своїм минулим образам і влаштуйте ритуальне спалення. Не порівнюйте свого колишнього (колишню) з новими стосунками, якщо не хочете наступити на ті самі граблі. Краще не повторюйте своїх помилок.

МИСЛИТИ ПОЗИТИВНО

Психологи стверджують, що все, що з нами відбувається, це ланцюг нейтральних подій, які ми власноруч «зафарбовуємо». Варто навчитися радіти і цінувати маленькі радості - перші ранкові промені сонця, усмішку близьких людей. Прокинувшись вранці, підійдіть до вікна, скажіть «дякую» Всевишньому за те, що він подарував вам новий день, що ви і ваші близькі живі й здорові. Налаштуйте себе на позитивний лад, і програмуючи свій новий день, уникайте частинки «не». Формулюєте собі установки в позитивно-стверджувальній формі: «я буду здоровий», «я успішно складу іспит». І ніколи - «я не захворію», «я не провалюсь на іспиті». Якщо ви навчитеся контролювати свої висловлювання і правильно формулювати їх, то і результат ваших дій буде втішним.

Фото: @rusticbones 

УСМІХАТИСЯ

Навіть якщо немає приводу, навіть якщо усміхатися нікому. Усміхайтеся своєму відображенню в дзеркалі. Міміка усмішки знімає напруження м’язів і стимулює відділи головного мозку, що відповідають за гарний настрій.

Вам хочеться контактувати з похмурою людиною, зацикленою на своїх проблемах? Припускаю, що немає. Куди приємніше спілкуватися з усміхненим, доброзичливим і відкритою людиною. Давайте навчимося бути такими самі. І тоді до нас потягнуться не тільки люди, а й успіх! Адже подібне притягує подібне!

Світ усміхається тому, хто йому радий!

Новини по темі