Як знайти надію, коли здається, що ніщо не допоможе: 5 перевірених порад від психолога для перезавантаження та відновлення спокою

5 ефективних способів відновити надію у складні часи
Freepik

Як відновити внутрішній спокій у важкі часи і перезавантажити себе

Поділитися:

Якщо вам здається, що ситуація безнадійна, пам’ятайте — ви не самі. Кожному з нас інколи доводиться стикатися з труднощами і часом проблема здається абсолютно нездоланною. Але саме ці методи від психологів допоможуть знову знайти спокій і силу, щоб почати вирішувати проблему.

Навчитися самозаспокоюватися — це найкращий перший крок до впорядкування будь-якої сфери життя: кохання, фінансів, здоров’я, кар'єри чи сім'ї. Замість того, щоб продовжувати страждання, можна навчитися «перезавантажувати» своє життя.

Практикуйте самоспівчуття 

Негативний внутрішній діалог часто формується під впливом близьких людей, таких як батьки або оточуючі. Якщо у вашій родині часто звучали слова на кшталт «дурний», «лінивий» чи «некрасивий», ви, можливо, також піддалися впливу цього «вірусу».

Вправа: Замість образливих слів використовуйте співчутливі. Наприклад, коли ви відчуваєте безнадію через труднощі у стосунках, висловлюйте свої почуття самому собі: «Коли я думаю про свого партнера, відчуваю розпач, бо мені потрібна підтримка». Зробіть глибокий вдих. Це допомагає розуміти свої потреби, не звалюючи все в одну «снігову кулю» безнадії.

Старайтесь заспокоювати себе

Відчуття безнадії часто зумовлене нейрохімічними збоями, коли рівень серотоніну, дофаміну та інших нейромедіаторів порушується. Як описано у дослідженні Psychopathology Review. Під час надмірного стресу організм може втрачати здатність відновлювати позитивну хімію мозку, тому важливо вміти швидко заспокоювати себе.

Вправа: Сядьте, зосередьтеся на тому, що бачите перед собою, і відчуйте своє «я» за межами розуму. Таке спостереження допоможе вам повернутися до внутрішнього спокою та стабільності.

Не залишайтесь в токсичних стосунках

Однією з частих причин відчаю є стосунки, в яких постійно виникають конфлікти. У випадках, де присутні алкогольна чи наркотична залежність, азартні ігри, зради або насильство, зростає ризик відчаю, і продовжувати такі стосунки небезпечно. Не намагайтеся закінчити їх без підтримки.

Вправа: Якщо вирішили залишитись, важливо навчитися емпатичній комунікації. Уникайте жертвування собою, але зосередьтеся на потребах партнера, використовуючи емпатію, висловлену вголос. Наприклад: «Коли я чую, що ти говориш ____ , я уявляю, що ти відчуваєш ____ , бо тобі потрібно ____».

Використовуйте тайм-менеджмент

Тайм-менеджмент допомагає позбутися звичок, які можуть створювати проблеми. Щоденне планування активностей – вправи, медитація, відпочинок із родиною, додатковий заробіток тощо – допомагає поступово вибудувати необхідний вам спосіб життя.

Не застрягайте в минулому

Дослідження у Journal of Personality and Social Psychology показують, що люди, які відчувають безнадію, часто застрягають у вигаданій часовій лінії. Сьогоднішнє страждання не обов’язково має повторитися завтра. Коли ви фокусуєтеся на діях, що змінюють реальність, майбутнє швидко змінюється.

чИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тест на особистість: подивіться на картинку та дізнайтесь про свої приховані слабкості у стосунках

Новини по темі