Яке сьогодні свято – 13 липня: Собор 12-ти апостолів (сон з 12 на 13 липня віщий)

Яке сьогодні свято – 13 липня: по народному і церковному календарю
Pexels/Solodsha

Сьогодні, 13 липня, літо починає котитися зимі назустріч. Які прикмети на 13 липня?

Поділитися:

Сьогодні 13 липня відзначаємо такі події:

  • Собор 12-ти апостолів, Верхівка літа, Напівпетро.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гороскоп на 13 липня для всіх знаків зодіаку: краще не сперечатися, ви переможете все одно

Собор 12-ти апостолів, Верхівка літа, Напівпетро

Вважалося, що 12 апостолів тримають верхівку літа на своїх плечах. Селяни виходили на пагорби і кланялися зорі, вітали красне літо й просили зірницю допомогти повніше визріти хліба. Потім йшли на сінокіс. Казали: Баба б танцювала, так Верхівка літа настала. В деяких місцях пастухам давали з собою яйця, фарбовані в жовтий колір. Яйце вважалося символом життя, а жовтий або золотий колір – символ вибраності, вищого суду, щастя.

За старим стилем ця дата завершувала весну. В деяких областях виготовляли з соломи опудало, наряджали його в червоний сарафан, прикрашений квітами кокошник і червоне намисто, а потім носили з піснями по селу, роздягали і кидали в річку. Це символізувало прощання з весною до наступного року:Дванадцять апостолів весну кличуть, повернутися просять. В інших областях в цей день навпаки кликали весну. На заході молодь збиралася на червоній горці, водила хороводи, співала пісні, а потім сідала в коло й обмінювалася фарбованими яйцями.

► Якщо зозуля продовжує кувати, то літо буде довге й тепле.

Сон з 12 на 13 липня виповниться на дев'ятий день. Якщо сновидіння, побачене вдень, ви вже колись бачили, то чекайте його виконання через сім тижнів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли день бухгалтера та аудитора в Україні 2021: історія свята та привітання

У кого сьогодні День Ангела

Сьогодні, 13 липня, День Ангела святкують Андрій, Варфоломій, Іван, Матвій, Михайло, Петро, Семен, Сафон, Степан, Тимофій, Філіпп, Хома, Яків, Ян та Дінара.

Новини по темі

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю