Яке сьогодні свято – 14 липня: Літні Кузьминки, Косми і Даміана

14 липня свято по народному і церковному календарю
Pexels/Solodsha

Сьогодні, 14 липня, день приготування смачної каші за народним повір'ям.

Поділитися:

Сьогодні 14 липня відзначаємо такі події:

  • Кузьма і Дем’ян, Літні Кузьминки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гороскоп на 14 липня для всіх знаків зодіаку: дозвольте собі сьогодні робити те, що хочеться

Кузьма і Дем’ян, Літні Кузьминки

Сьогодні, 14 липня, православна церква згадує безсрібників Косму і Даміана, які отримали благодатний дар – зцілювати тілесні й душевні недуги силою молитви. Їх намагався змусити принести жертву язичницьким богам римський імператор Карін, але раптово сильно захворів і був змушений звернутися по їхню допомогу. Брати його зцілили, після чого їх відпустили з почестями.

Косма й Даміан навчалися лікування в старого лікаря, який з часом почав заздрити їх славі. У 284 році він, під приводом збору лікарських трав, покликав святих в гори й там вбив та кинув тіла в річку.

У братів була домовленість ніколи не брати плати, тому їх називали безсрібниками. Але одного разу зцілена жінка, бажаючи віддячити Даміану, вмовила його прийняти три яйця. Святий не зміг їй відмовити й прийняв дар. Коли про це дізнався Косма, то висловив бажання, щоб після смерті його поховали окремо від брата.

Люди довго думали, як їх поховати – разом або нарізно. Кажуть, що сталося диво: колись зцілений лікарями верблюд підійшов до людей і сказав людським голосом, щоб братів поклали поруч, тому що Даміан прийняв дарунок з милосердя, а не від користі. Братів вважають покровителями шлюбу, домашньої птиці та ковальського ремесла.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гороскоп на липень 2021 для всіх знаків зодіаку: прогноз на гроші, кохання та успіхи в роботі

У цей день влаштовували жіночі збірні бенкети, так звані братчини. Господині з самого ранку разом варили одну кашу, для якої кожна приносила, що могла: крупу, борошно, цукор, сіль. Спочатку жінки зверталися до святих братів, пропонували їм покуштувати частування, а потім вже сідали за стіл. Крім каші господині клали на стіл рослинні страви та пиво. Частували сусідів, знайомих, жебраків і мандрівників. 

Сон з 13 на 14 липня віщий. Виповниться незабаром, але про нього нікому не можна розповідати. Сновидіння, побачене вдень 14 липня, здійснитися тоді, коли ви про нього забудете.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли день бухгалтера та аудитора в Україні 2021: історія свята та привітання

У кого сьогодні День Ангела

Сьогодні, 14 липня, День Ангела святкують Олексій, Ангеліна, Арсеній, Петро, Василь, Дем'ян, Кузьма та Тихон.

Новини по темі

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю