Якою буде цьогорічна зима: прогноз погоди та що таке полярний вихор

Прогноз погоди: синоптики розповіли, якою буде зима 2023-2024
freepik.com

Перші прогнози погоди на зиму 2023-2024.

Поділитися:

Українці вже пережили одну зиму з відключеннями світла, нестачею тепла та інших базових потреб. Тому досить актуальним є питання, якою буде зима 2023-2024 та до чого варто готуватися? 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Готуємось до зими: список покупок на випадок відсутності електроенергії

Якою буде цьогорічна зима: прогноз погоди

Над Північним полюсом триває формування полярного вихору, тому перші прогнози погоди на зиму 2023-2024 обіцяють сніг і низьку температуру повітря. Про це повідомляє Severe Weather. Це означає, що існує підвищена ймовірність холодної зими у США, Канаді та Європі. Крім того, на сході США та в Європі очікується снігопад вище середнього.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи повернуться блекаути влітку, восени та взимку: роз'яснення експерта

Якою буде зима 2023-2024: що таке полярний вихор

З початком осені температура в полярних регіонах починає знижуватися через те, що Сонце опускається нижче над горизонтом, і менше енергії досягає Північного полюса. Коли температура в полярних регіонах падає, регіони південніше продовжують отримувати достатньо сонячного світла, що призводить до великої різниці у температурі між полярними і субтропічними регіонами.  Таким чином, розпочинається розвиток циркуляції низького тиску, відомої як полярний вихор. Сильний полярний вихор передбачає таку ж полярну циркуляцію, яка зазвичай містить прохолодніше повітря в полярних регіонах, що призводить до більш м’яких умов у США та Європі. Слабкий полярний вихор означає, що холодне арктичне повітря не обмежене і може затікати до США та Європи, що й призводить до прохолодніших умов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба мати вдома на випадок відсутності електроенергії: перелік

На даний час, на Північному полюсі вже розпочався процес охолодження, який традиційно починається в серпні і посилюється восени. Очікується, що полярний вихор досягне своєї максимальної сили в листопаді та грудні.

Як війна впливає на зміну клімату і чому з кожним роком зима все теплішає:

Новини по темі