День батька в Україні 2024: дата і традиції святкування

Коли день тата в Україні та яку історію має це свято
Freepik

Коли відзначають день батька в Україні, та яку історію має це свято.

Поділитися:

День батька – це щорічне свято, яке відзначається в багатьох країнах світу, в тому числі й в Україні. Цей день присвячений шануванню тат, їхній ролі в сім'ї та суспільстві, а ми в цей день  висловлюємо свою вдячність батькам за їхню любов, турботу та підтримку.

Історія свята

Ідея святкувати День батька виникла у США на початку 20 століття. У 1908 році американка Сонора Луїза Додд запропонувала встановити офіційне свято на честь батьків. Її батько, Вільям Джексон Додд, був ветераном Громадянської війни та самотнім вихователем шістьох дітей. Сонора була зворушена його самовідданістю та вважала, що батьки заслуговують на таке ж визнання, як і матері.

У 1910 році президент США Вудро Вільсон оголосив третю неділю червня Днем батька. Ця дата швидко прижилася в інших країнах світу, і вже до 1950-х років День батька став одним з найпопулярніших свят у багатьох країнах.

Коли святкують в Україні?

В Україні День батька неофіційно відзначався з 1999 року, а 2019 року офіційно затверджений указом Президента. Це свято стало ще одним свідченням шанобливого ставлення до сімейних цінностей та важливої ролі батька у вихованні дітей. Таким чином, у 2024 році День батька в Україні відзначатимуть 16 червня.

Традиції святкування

В Україні День батька зазвичай святкують у колі сім'ї. Діти дарують татам подарунки, малюють їм листівки, готують святкову вечерю. Також цього дня популярні спільні розваги: походи на природу, пікніки, перегляд фільмів.

Окрім сімейних традицій, в Україні з'являються й нові способи святкування Дня батька. У багатьох містах організовуються фестивалі та концерти, присвячені цьому дню. Також активно розвиваються соціальні ініціативи, спрямовані на підтримку батьківства та підвищення його ролі у суспільстві.

Цікаві факти

  • У деяких країнах світу, наприклад, у Португалії та Іспанії, День батька відзначають 19 березня, у день святого Йосифа, який вважається покровителем батьків.
  • В Естонії День батька збігається з Днем народження батьківщини, яке відзначається 23 лютого.
  • У Німеччині на День батька дарують пивні кухлі та краватки.
  • У Японії діти дарують своїм татам чайні церемонії.

День батька – це чудовий привід згадати про важливість батьків у нашому житті та висловити їм свою любов і вдячність. Це свято, яке робить нашу сім'ю міцнішою, а стосунки з батьками – теплішими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Новини по темі