День Іоана Богослова 2023 року: що не можна робити (привітання зі святом)

Що не можна робити на Іоана Богослова (привітання до свята, молитва святому) — 1+1
freepik.com

Ким був євангеліст Іоанн Богослов: історія та традиції свята.

Поділитися:

Іоанн Богослов — один з дванадцяти апостолів, чию пам'ять шанують 21 травня. Церква називає Іоана Богослова апостолом любові, він займає особливе місце серед апостолів і вважається одним з найдорожчих для Ісуса учнів. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: День пам'яті Іоанна Богослова: дата, традиції та прикмети

Що не можна робити на Іоана Богослова 

У день Іоана Богослова забороняється:

  • лихословити;
  • сваритися з близькими людьми;
  • важко працювати;
  • брехати та намовляти на когось;
  • вживати алкоголь;
  • піддаватися порокам;
  • ворожити.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вознесіння Господнє 2023: дата, традиції та народні прикмети

Молитва до Іоанна Богослова: про що просять святого

У святого просять захисту і заступництва, лікування від хвороб, добробуту в родині, кохання.

О великий апостоле, євангелісте громоголосий, Богослове довершений. Ти бачив таємні одкровення, що чекає людство, непорочний і возлюблений наперснику Ісуса Христа! Прийми нас, грішних, під своє заступництво. Випроси у Всемилостивого Чоловіколюбивого Христа, Бога нашого, милості, Який перед твоїми очима Кров Свою пролив за нас. Нехай помилує нас і простить наші гріхи по милості Своїй, і дарує нам здоров’я духовне і тілесне, всяке благодіяння та достаток. Настав нас отримати все це на славу Його, Творця, Спасителя і Бога нашого. А по кончині дочасного життя нашого нехай позбавить нас від немилостивих мучителів на митарствах, і щоб ввійти нам в Небесний Єрусалим, якого славу ти бачив в Одкровенні.

О, великий Іване! Збережи всі міста християнські, храм цей, тих, хто служить і молиться в ньому, від голоду, згубної смерті, вогню і меча, навали іноземної і міжусобних війн. Порятуй нас від всякої біди і напасті та молитвами твоїми відведи від нас праведний гнів Божий, і випроси для нас Його милосердя.

О великий Боже, Альфо і Омего, джерело і осново нашої віри! На моління уповаємо Івана святого, через якого Ти нам відкрив Себе, незбагненного Бога, в невимовному Об’явленні. Прийми його прохання за нас і даруй нам милосердя в просьбах наших на славу Твою. Понад усе допоможи нам стати духовно вдосконаленими, щоб увійти в Обителі Твої. О Небесний Отче, Творцю всього небесного і земного, Всесильний Царю! Торкнись перстом Твоїм сердець наших, щоб перетворити їх з кам’яних на плотські, щоб цими новими і очищеними серцями ми удостоїлись бачити Славу Твою та розрізняти добро і зло.

Духом Премудрості очисти наш розум і нашу душу, щоб Премудрість Твоя вчила нас Заповідям Твоїм і тому, що угодне Тобі. Щоб ми жили не по плоті, а по Духу, і сподобились з Іваном прославляти ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа, нині, повсякчас і на віки віків.
Амінь.

День Іоана Богослова: привітання

►Вітаю з Днем Іоанна Богослова! Нехай цей день буде наповнений радістю та благодаттю. Нехай його приклад надихає нас на глибоке розуміння Христового вчення і пізнання Божої любові. Бажаю вам мудрості, світла і внутрішнього спокою у вашому духовному шляху. Святкуйте цей день з радістю та вдячністю за духовне багатство, яке Іоанн Богослов залишив нам у спадок. Нехай Божа благодать супроводжує вас завжди. З Днем Іоанна Богослова!

► З нагоди Дня Іоанна Богослова, бажаю вам духовного просвітлення і благодаті на вашому шляху віри. Вітаю!

►Щиро вітаю з Днем Іоанна Богослова! Нехай Божа благодать наповнює ваше серце і освітлює ваші думки.

Новини по темі