«Мама — наш перший дім любові»: Соломія Вітвіцька, Руслан Сенічкін та інші ведучі 1+1 Україна поділились зворушливими історіями про своїх матерів та показали їх рідкісні фото

День матері — це особливе свято любові, вдячності та найтепліших спогадів про найріднішу людину.
На честь святкування Дня матері ведучі 1+1 Україна поділилися з сайтом 1plus1 найтеплішими спогадами про своїх мам, про те, чому вони вдячні найріднішим жінкам у своєму житті, чого навчилися від них і що хочуть передати власним дітям.
Це щирі історії про довіру, підтримку, свободу вибору, безумовну любов і родинне тепло, яке зігріває навіть через роки. Бо саме мама — наш перший вчитель життя і джерело тієї сили, яка веде нас уперед.
Святослав Гринчук, ведучий ТСН і 1+1


Яка головна настанова/урок/ідея вашої матері, яка допомагає вам у житті й ви хочете цьому навчити ваших дітей?
– Є речі, які можуть здатися ординарними, бо за них майже усі діти вдячні своїм матерям: турбота-любов-підтримка. Хоча це завжди дуже індивідуальні історії, неповторні спогади перед очима. Я ж до цього списку ще додав би довіру, за яку мамі вдячний. За вміння доносити свою позицію, але не тиснути.
Не секрет, що коли обирав свою майбутню спеціальність після школи - мама більше хотіла, аби я займався точними науками, пов'язаними з математикою. Але поважала мій вибір і допомагала його реалізувати. Те саме - коли вирішив перебратись до Києва…
На якомусь етапі ставитись до дитини і її планів вже не зверхньо, а з повагою та розумінням, хоч і раціонально - скіл, який, думаю, дуже корисний для батьків. Хочу вірити, що і мені він підкориться з часом.
Наталя Островська, ведуча ТСН і 1+1


Що значить для вас бути мамою?
– Любити безмежно. Віддавати себе всю і нічого не чекати у відповідь.
Чому вас вчить ваша донька?
– Радіти дрібницям. Першому «агу», першому самостійному перевертанню на животик, реакції на прикорм. Маленькі діти надзвичайно щирі у своїй поведінці, від них заряджаєшся цією справжністю!
Яка головна настанова/урок/ідея вашої матері, яка допомагає вам у житті й ви хочете цьому навчити ваших дітей?
– Мама завжди вчила вчиняти по совісті. Хто б що не говорив, не радив, не пропонував, варто завжди слухати себе і діяти щиро по життю. Взагалі чимало маминих порад переусвідомила лише з появою дитини. Тепер розумію, чому деколи мама хвилювалась, дзвонила, переживала, відчуття матері, інтуїцію не спутати ні з чим.
Валентина Хамайко, ведуча 1+1 Україна

Що значить для вас бути мамою?
– Бути мамою це велика відповідальність. Це суміш емоцій в яких багато любові, сумнівів, докорів сумління і переживань. Нещодавно прочитала, що бути мамою - це постійно балансувати між «віддам за тебе своє життя» і «залиште мене в спокої». Прочитавши, дуже сміялась, бо це дуже влучне порівняння! А ще бути мамою це любити не за щось, а часто незважаючи ні на що.
Я вдячна всесвіту за таку велику довіру до мене: мати двох доньок і двох синів. Щодня стараюсь не втратити з ними звʼязок, бо ростуть вони дуже швидко. Стараюсь навчити їх не боятися важких розмов і складних задач.
Чому вас вчать ваші діти?
– Діти щодня вчать вижимати з 24 годин максимум. З появою дітей я зрозуміла, що у цьому світі можна жити щасливо, навіть якщо тобі не вдається все контролювати. Бо діти як ніхто своїми збитими колінками, хворобами чи несподіваним болем у зубі, можуть дуже швидко змінити наші плани.
Діти великі провокатори-маніпулятори і тому своїми вчинками вони часто стимулюють прояв темної сторони характеру у інших. З дітьми я навчилась вибачати і проговорювати свої і їхні помилки, аналізувати ситуацію, визнавати свої помилки і просити вибачення. З дітьми я зрозуміла, що вчитися потрібно все життя!
Яка головна настанова/урок/ідея вашої матері, яка допомагає вам у житті й ви хочете цьому навчити ваших дітей?
– Мама завжди формувала в нас думку, що родина - це велика цінність і сила, що найрідніша людина - це сестра чи брат. Особливо у ті моменти, коли ми сварилися. Зараз у нас з сестрою чудові стосунки. А ще, завдяки мамі, я розуміла, що любов немає меж.
Мами давно вже нема, але її поради і любов живуть у мені. Скільки років мені не було б я завжди пам‘ятатиму мамин запах і тепло рук. Я лягала головою на мамині долоні і завжди відчувала особливий затишок. Мама не забороняла нам пробувати нове. Зараз своїх дітей я намагаюся виховувати так само. Пам'ятаю, моїй мамі могло щось не подобається, але вона дозволяла пробувати й не боятися. А ще вона навчила мене, що у житті має бути те, що ти вмієш робити краще, ніж будь-хто. Мама казала: «У твоєму житті має бути кілька навичок, які ти робитимеш найкраще і пишатися ними». За таким принципом мені хочеться жити.
Марічка Падалко, ведуча ТСН і 1+1


Що значить для вас бути мамою?
– Бути мамою для мене, в першу чергу, означає бути другом, наставником і людиною, яка любить, приймає і беззаперечно підтримує. Так само для мене бути мамою, особливо зараз, коли діти вже підлітки, означає - вчитися. Раніше для цього я «використовувала» студентів нашої медіашколи 1+1, бо мені завжди хотілося не відставати від молодого покоління. Тому студенти для мене були джерелом нових знань, тенденцій і розуміння, про що взагалі зараз думає молодь. А тепер цією молоддю фактично стали вже мої діти. Тому мені з ними дуже цікаво, розпитувати про різне, знати їхні точки зору з різних питань, бо вони виросли розумними і спостережливими. Вони бачать світ зовсім інакше, ніж я.
Чому вас вчать ваші діти?
– Мої діти вчать мене толерантності, хоча я сама вважала, що добре в цьому розбираюся, як журналіст знаю, як правильно називати ті чи інші речі або явища, щоб засвідчувати свою толерантність на папері, але діти в цьому, мені здається, ще більш просунуті. Я навіть іноді дивуюсь, наскільки вони вільні від радянського чи якогось колоніального спадку.
Єгор Гордєєв, ведучий Сніданок з 1+1


– Є мами, які оберігають, а є мами, які відтворюють. І ті, і ті прекрасні мами, але в мене та мама, яка відтворює. Це дуже рідкісно, особливо в час, коли всі й все має змінюватись: вона не боїться навколо себе змінювати простір і змінюватись сама, не боїться ставити питання і виходити із зони комфорту. Вона така велика рушійна сила, причому не тому, що так написано у книгах і тому, що так треба вижити, а тому, що в неї це закладено, в неї це органічно і природно, як в багатьох мамах, які зберігають. Від неї природно йде затишок і т. д. Мама відтворює затишок і відтворює там свою таку маленьку цивілізацію всюди, де вона є.
От бувши абсолютно міською людиною вона створила прекрасний заміський будинок за якісь абсолютні копійки й це навіть не в грошах справа, а в тому як вона до цього підходить, як вона винаходить свої методи вирощування рослин на піску, як вона бачить у своєму саду, який вона відтворює, оту велику дальню історію стратегічної побудови того, чого немає в країні, чогось такого стратегічного, великого, світлого.
Мама - це такий великий горизонт, яка абсолютно надихає і тримає. І якою б мама у вас не була, знайте, що вона ваша мама і в потрібний момент завжди знайде ту силу, ті слова, ту енергію або навіть мовчанням, аби поповнити вашу енергію, якої у вас зараз немає.
Ділюсь одним зі своїх дитячих спогадів. У мене перший ювілей - 5 років. Ми підіймаємось з мамою сходами вестибюля станції метро Лівобережна, щоб через весь Київ доїхати до святкового кафе. Я в жилеті, нам їхати 5 станцій, ми зустрічаємо дорогою знайомих, і мама гордо каже: «У мого сина день народження і ми їдемо їсти торт». Пам'ятаю навіть, як виглядала контролер у турнікетів того дня, і яка була погода.
Начебто нічого особливого не сталося, але в той день я зрозумів, що живу у величезній любові. Це щось особливе та тонке, те, що мене сформувало. І це відбувалось постійно, просто цей епізод так яскраво запам'ятався.
Мама інтуїтивно відчуває багато речей. Інколи знає мене краще навіть за мене самого. Я дивлюсь наскільки їй вистачає мудрості, твердості характеру і концентрації зберігати себе, але і змінюватись. Я багато чому вчусь в неї.
Соломія Вітвіцька, ведуча ТСН і 1+1

– Колись мама щоранку готувала для нас з братом сніданки перед школою, потім перед університетом. І завжди переймалася, щоб ми не пішли з дому голодними. Вона є у всіх соцмережах (до речі, мамуся раніше за мене навчилася багатьом інста-фішкам і премудростям), обожнює кіно, знає про усі новинки й оскарівську ніч традиційно проводить біля екрана телевізора! Хлопці-однолітки в юності казали мені, що моя мама красивіша. А я й не ображаюся! Бо це правда! Ну і тільки у мами є повний архів усіх моїх світлин і сюжетів!
Останні три роки - пандемія і війна нас всіх зробили більш віртуальними. Тому кожна подорож у Львів, навіть проїздом - це шанс пообіймати її!
Людмила Барбір, ведуча Сніданок з 1+1


– І досі пам'ятаю той момент, коли маленькою вперше усвідомила, що в мене найкрасивіша мама у світі. То був літній день і мама поверталася зі школи. А я 4-х річна, вибігла за ворота її зустрічати й помітила маму здалеку. Вона була на високих підборах у білому сарафані на ґудзиках і червоним паском на вузькому стані. Висока, струнка, з довгим розкішним волоссям і бездонними карими очима. Вона мені здалеку щось вигукувала і щасливо посміхалась, а я маленька, як заворожена стояла біля воріт і не могла відвести від неї очей. І досі не можу відвести.
Руслан Сенічкін, ведучий Сніданок з 1+1


– Це моя мама, Віра Антонівна Сенічкіна. Зробить все, про що не попроси. Має загострене відчуття справедливості. Колекціонує панд, яких сама вишиває, потім дарує мені. І, як виявилось, небайдужа до качок.
Пригадую, коли був малий, якось з села привіз двох качок додому до міста. Збудував халабуду із дощок і з простирадла гніздівля для них на балконі, щоб вони там яйця несли. Кажу: «Мама, зараз буде сюрприз!». Думав, що вона зрадіє цьому. Коли вона побачила мій сюрприз, там вже лежало два яйця на її улюблених, вже забруднених простирадлах. Звичайно, мама не зраділа тому, але усміхнулася. Лише відповіла: «Зараз сам це будеш все прати» і примусила мене замінити нові простирадла в тій халабуді на старі. Головне, що мама залишила качок — вони ще шість яєць знесли плюс до тих двох. І з тих яєць потім вилупилися чотири качечки.
Тімур Мірошниченко, ведучий 1+1 Україна
– Мама – моя найрідніша людина. Завжди мене розуміла, в усьому підтримувала. Вона – це серцебиття в нашому домі, безумовна любов. Я ніколи не був проблемною дитиною і навіть у підлітковому віці залюбки подорожував з батьками. Як доказ – ділюся нашим з мамою спільним фото саме з літнього сімейного відпочинку. Мені там приблизно 14 років.
Подзвоніть обов’язково своїм мамам у цей день якщо ви не разом зараз. А якщо живете в одному місті - приїздіть і обійміть найріднішу людину!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Людмила Барбір, Неля Шовкопляс та інші ведучі 1+1 Україна поділилися улюбленими книгами своїх дітей