День українського козацтва 2023: нова дата, історія та традиції

 Коли день українського козацтва 2023
freepik.com

Коли відзначається День українського козацтва 2023 за новим стилем та які традиції існують у цей день?

Поділитися:

День українського козацтва в Україні відзначають в день Покрови Пресвятої Богородиці та День захисників і захисниць України. Яка історія свята та які традиції існують у цей день?

Коли відзначають День українського козацтва 2023

День українського козацтва відтепер відзначається 1 жовтня. У 2023 році дата святкування випадає на неділю.

День українського козацтва: історія свята

Козацтво зіграло важливу роль в утворенні української державності та національної ідеї в суспільстві. Воно дозволило вижити українському в умовах відсутності власної держави та за часів тотального знищення всього самобутнього. Козаками ставали вільні люди, які прагнули захищати Батьківщину від ворогів. Враховуючи історичне значення та вагомий внесок у сучасну боротьбу за незалежність, у 1999 році Указом Президента в Україні запровадили День українського козацтва, який відзначається у день Покрови Пресвятої Богородиці. Козаки завжди шанували Богоматір, яка вважалася їхньою покровителькою. У день святкування вони організовували Велику раду, на якій обирали гетьмана і визначалися з подальшими військовими планами. 

День українського козацтва: традиції дня

В День українського козацтва в багатьох регіонах країни, закладах освіти та спеціальних організаціях влаштовують тематичні фестивалі, патріотичні заходи та спеціальні виставки. Однією з традицій святкування є виконання танцю гопака, який виник на Запорізькій Січі. Козаки демонстрували через танець вдалі прийоми та сцени бою, завдяки чому мали змогу підтримувати фізичну форму в перервах між походами. 

Новини по темі