День захисників і захисниць України 2023: нова дата та історія свята

Коли День захисників та захисниць України 2023
Freepik

Коли святкуємо День захисників і захисниць України за новим стилем?

Поділитися:

В умовах російської агресії всі ми гостро відчули важливість наших військових. Можна сказати, що останніх півтора року кожен момент є Днем захисників і захисниць України. Пропонуємо згадати історію офіційної урочистості. Свято щорічно відзначали 14 жовтня, у день Покрови Пресвятої Богородиці. З 2023 року, разом з переходом на новий церковний календар, День захисників і захисниць України будемо відзначати 1 жовтня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як правильно писати назви свят українською: 3 правила від Олександра Авраменка, які варто запам'ятати

Коли День захисників і захисниць України 2023

З 2014 до 2022 року офіційною датою Дня захисників і захисниць України було 14 жовтня. У зв'язку з реформою церковного календаря в Україні, Покрова Пресвятої Богородиці, а тому і всі вище зазначені свята, з 2023 року відзначатимуть 1 жовтня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мобілізація в Україні: Міноборони розширило перелік придатних до служби у воєнний час

День захисників і захисниць України: історія свята

До початку російсько-української війни на східній Україні державним було свято 23 лютого — День захисника Вітчизни. Ця урочистість дісталася нам з часів СРСР, а тому в процесі політики декомунізації було вирішено запровадити українську автентичну дату. 1 (14) жовтня виявилося майже ідеальним варіантом. Річ у тім, що саме на цей день припадає велике церковне свято Покрови, яка здавна вважалася захисницею українських воїнів. Приурочено до Покрови, 1 (14) жовтня також справляють День УПА та День Українського Козацтва. Виходить, що офіційне свято, засноване у 2014 році, охоплює вшанування не лише сучасних захисників, а й тих воїнів, які поклали своє життя на захист України ще у минулі століття.

Новини по темі