Куди поїхати на вихідні: 7 найкрасивіших бюджетних локацій в Україні, від яких перехоплює подих

Куди поїхати на два дні: 7 бюджетних місць для відпочинку в Україні
krasoty.zemli/Instagram
Поділитися:

Мандри не завжди вимагають великих витрат і тривалого планування. Україна сповнена неймовірних природних та історичних місць, які можна відвідати лише за два дні, наприклад, на вихідних.

В Україні є все: гори, озера, старовинні фортеці, білі кар’єри з бірюзовою водою та каньйони, які нагадують кадри з фантастичних фільмів. І головне — така поїздка не потребує космічного бюджету. Головне ваш вільний час та бажання. 

Ми зібрали для вас добірку із 7 унікальних локацій у різних областях, де можна перезавантажитись, надихнутись і просто відпочити. Поїхали!

1. Фортеця Тустань, Львівська область

Село Урич, Сколівський район, Українські Карпати

Ця середньовічна наскельна фортеця збудована у серці мальовничих Сколівських Бескидів. Високі скелі, що колись слугували природним муром для дерев’яної фортеці, й досі вражають уяву. Тустань виникла у IX столітті й протягом століть була важливим прикордонним укріпленням. Вона контролювала торгівлю сіллю між Руссю та Центральною Європою. Нині — це історико-культурний заповідник із відновленими дерев’яними конструкціями, музеєм і панорамними майданчиками з краєвидами на ліси й гори.

2. Буцький каньйон, Черкаська область

Селище Буки, річка Гірський Тікич

Розташований у центрі України, Буцький каньйон — це невелика, але унікальна ущелина, утворена гранітами віком у 2 мільярди років. Високі скелі (до 30 метрів), водоспад Вир і руїни старої гідроелектростанції створюють атмосферу пригод. Це місце ідеально підійде для каякінгу, купання та скелелазіння.

3. Тараканівський форт, Рівненська область

Поблизу міста Дубно

Захований у лісистій місцевості, цей форт — монументальний комплекс XIX століття, який будувався для захисту західного кордону Російської імперії. Його система тунелів, бастіонів, казематів і сховищ вражає — споруда може витримати облогу і сьогодні. Навколо — зарослі дерева, мох і спокій, який лише підсилює атмосферу таємничості. Форт ніколи не використовувався за призначенням у великій війні, проте залишив слід у легендах і фольклорі.

4. Шацькі озера, Волинська область

Шацький національний природний парк

Волинь — унікальний регіон України з більш ніж 30 озерами льодовикового походження, серед яких найвідоміше — Світязь. Прозора вода, соснові ліси, піщані пляжі — все це робить Шацькі озера ідеальним місцем для екотуризму. У водах Світязя можна побачити рідкісні водорості, а на берегах — червонокнижні орхідеї.

5. Бакота, Хмельницька область

На березі Дністра, за 50 км від Кам’янця-Подільського

Бакота — місце, якого немає на карті, бо саме село було затоплене у 1980-х роках під час створення Дністровського водосховища. Проте залишилася його душа — старовинний скельний монастир X століття, високі обриви, тиша й неосяжний горизонт, який дуже приваблює туристів. До того ж це було місце паломництва ще з часів Київської Русі.

6. Шишкові горби, Чернівецька область

Село Нагоряни, на березі Дністра

Унікальні конусоподібні скелі, що нагадують велетенські шишки, утворились з рифових порід часів древнього моря, яке колись покривало ці землі. Це — частина Медоборів, природного бар'єру між Поділлям і Буковиною. Вони утворилися з морських коралів мільйони років тому, нині охороняються як геологічна пам’ятка природи. Три скелі навіть мають свої імена — Дід, Баба і Онучка.

7. Українські Мальдіви, Житомирська область

Дружбівський кар’єр, Коростенський район

Цей кар'єр із видобутку кварцу вразив туристів завдяки бірюзовій воді, яка утворилася в затопленій шахті. Високі білі скелі на тлі густого лісу створюють казковий краєвид. Назва Житомирські Мальдіви закріпилася завдяки світлинам мандрівників. Кар’єр функціонував із середини ХХ століття, нині він покинутий і затоплений, але все має популярність серед туристів.

Дводенні подорожі — це маленький відрив від буднів, який дозволяє побачити нові горизонти. Тож не чекайте ідеального моменту — відкрийте карту, оберіть напрямок і рушайте. І, можливо, саме ці вихідні змінять ваше уявлення про подорожі!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли відзначається День вишиванки в Україні: традиції та історія свята

Новини по темі
Всі новини