Магнітна буря накрила Україну: метеорологи розповіли, чим небезпечна сонячна активність 11 лютого та як вберегтися

Магнітна буря 11 лютого: що відомо і як вберегтися
Freepik
Поділитися:

Попри те, що сьогодні, 11 лютого, рівень активності магнітної бурі знизиться до К-індексу 4, він все ще може впливати на самопочуття людей.

Сонячна активність постійно змінюється та впливає на магнітне поле Землі. Під час періодів підвищеної геомагнітної активності можуть виникати магнітні бурі, які впливають не лише на технології, зв’язок і навігаційні системи, а й на самопочуття людей. Особливо це відчувають метеозалежні люди, літні особи, вагітні жінки та ті, хто має хронічні захворювання.

Сьогодні, 11 лютого, магнітна буря трохи вщухне порівняно з іншими днями, рівень геомагнітної активності буде дещо нижчим, ніж напередодні.

Вчора фіксувалася підвищена активність і К-індекс сягав 5 балів, що свідчить про помірну магнітну бурю. Сьогодні ж рівень знизиться до К-індексу 4, який все ще може впливати на самопочуття людей. Про це повідомляє портал моніторингу сонячної активності meteoagent.

Нагадаємо, К-індекс — це показник геомагнітної активності, який відображає збурення магнітного поля Землі. Він вимірюється за 9-бальною шкалою (від 0 до 9) і використовується для оцінки інтенсивності магнітної бурі.

Вплив магнітної бурі 

Попри послаблення, магнітна буря залишається помітною і її вплив на організм може проявлятися у вигляді головного болю, запаморочення, нудоти, підвищеної втоми та проблем зі сном. Магнітні бурі можуть позначатися і на емоційному стані – люди можуть відчувати дратівливість, тривожність або пригнічений настрій.

Зауважимо, що геомагнітні коливання можуть найбільше впливати на людей із серцево-судинними та нервовими захворюваннями. Часто під час магнітних бур спостерігаються зміни у тиску, що може призводити до слабкості, запаморочення та загального погіршення стану.

Як подбати про своє самопочуття в ці дні

Щоб зменшити вплив магнітної бурі на організм, важливо дотримуватися здорового способу життя. Рекомендується пити більше води, уникати кофеїну та алкоголю, збалансовано харчуватися й добре висипатися. Корисними будуть прогулянки на свіжому повітрі, легкі фізичні вправи та мінімізація стресу.

Людям із хронічними захворюваннями слід контролювати артеріальний тиск і приймати необхідні ліки за рекомендацією лікаря. Варто уникати надмірних фізичних та емоційних навантажень, більше відпочивати й обмежити час перед екранами. Також можуть допомогти контрастний душ, медитація або спокійна музика для розслаблення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли магнітні бурі в лютому 2025 року: небезпечні для самопочуття дні

Новини по темі
Всі новини