Скарби Криму. Повернення: у Національному музеї України розпочнеться унікальна виставка

Скіфське золото в Україні: в Києві пройде унікальна виставка Скарби Криму. Повернення

Скіфське золото в Україні: в Києві пройде унікальна виставка Скарби Криму. Повернення

Поділитися:

5 липня 2024 року у Скарбниці Національного музею історії України за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України та Благодійного фонду BGV розпочне роботу виставка Скарби Криму. Повернення. Партнер події — Інститут публічних комунікацій. 

Експозиція фактично стане постійною у стінах Музею та триватиме до остаточної деокупації Криму, після чого колекцію планують перемістити на територію півострова.  

У червні 2023 року Україна здобула історичну перемогу в міжнародному правовому полі: Верховний суд Нідерландів підтвердив рішення судів попередніх інстанцій про повернення на Батьківщину 565 предметів з виставки «Крим: золото й таємниці Чорного моря», що експонувались у Музеї Алларда Пірсона в Амстердамі. Це давньогрецькі, давньоримські, пізньоскіфські, сарматські, гунські та готські речі, знайдені впродовж 19-21 ст. під час археологічних досліджень Криму. Загалом це понад 2000 в одиниць зберігання з колекцій чотирьох кримських музеїв: Центрального музею Тавриди, Керченського історико-культурного заповідника, Національного заповідника Херсонес Таврійський та Бахчисарайського історико-культурного заповідника. 

Передача артефактів, відомих як «скіфське золото», є логічним та справедливим завершенням тривалої судової тяганини за право власності між Україною та музеями, розташованими на підконтрольній Росії території. Рішення нідерландського суду підтверджує юрисдикцію України щодо кримської культурної спадщини Україн, виходячи з суверенного права України  на територію Кримського півострову, визнаного  на міжнародному рівні. 

Подія також знаменує початок повернення всієї незаконно вкраденої української культурної спадщини, яку російські музеї захоплювали протягом століть. 

Скарби Криму. Повернення — це потужна перемога в боротьбі за культурну спадщину України, свідчення нашої тисячолітньої історії, що розкривається через культури багатьох народів, та утвердження верховенства права.

Виставка триватиме до часу деокупації Криму.  Доти кожен відвідувач  матиме можливість побачити унікальні артефакти та відчути свою приналежність до багатої та давньої культури.

Партнери проєкту — Uklon, ПриватБанк та Vodafone. 

Медіапартнери — Укрінформ, Суспільне Мовлення, hromadske, 1+1 media, Факти ICTV, Вікна-новини, Harper’s Bazaar та Elle Ukraine.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Куди поділося українське скіфське золото — розбирався Акім Галімов у "Реальній історії"

 

Новини по темі