Як правильно купатися в ополонці на Водохреще: Поради Олексія Душки19 січня святкують Водохреще. Вважається, що вода, освячена цього дня, має особливу силу, тому її дають пити тяжкохворим і зберігають вдома протягом року. Одна з традицій цього свята – хресна хода до водохресної ополонки, яку називають Йордань, і масове купання в ній.

Ведучі каналу 1+1 розповіли, про те, як вони відзначають Водохреще та поділилися власними секретами купань в ополонці.

ОЛЕКСІЙ ДУШКА

«Коли я пірнаю в ополонку на Хрещення, я відчуваю очищення. Відчуття просто неймовірні. Усіх хочеться любити, обіймати, з’являється усмішка».

ВАЛЕНТИНА ХАМАЙКО

«Я живу за містом і до сходу сонця набираю води з криниці. Вірю в особливу силу цієї води. Також пірнаю в ополонку, зазвичай о 6-7-й ранку, а якщо встигаю, ще й до церкви йду. Діти ще малі, щоб купатися. Проте коли вони подорослішають, впевнена, що самі полізуть в ополонку, копіювати батьків».

ОЛЕКСАНДР ПОПОВ

«Після першого присідання у воду потемніло в очах, але я зробив усе за правилами: занурився у крижану воду тричі й навіть не захворів! Я впевнений, що кожен має спробувати скупатися на Водохреще. Це незвичні відчуття – обов’язково перевірте себе, якщо досі цього не робили».

МАРІЧКА ПАДАЛКО

«Ніколи раніше не купалася в ополонці, але готова колись спробувати. Обов’язково якось здійсню цей маленький особистий подвиг».

СОЛОМІЯ ВІТВІЦЬКА

«Я в ополонку не стрибаю. Щороку планую, думаю, але якось досі не наважилася. Традиційно Щедрий вечір святкуємо в родині. Кутя та інші різдвяні страви».

ЛІДІЯ ТАРАН

«Ні ополонок, ні обтирань. Поки що не готова, але п’ю свячену воду на Водохреще».

Нагадаємо, що нещодавно 1plus1.ua писав, як приготувати традиційну кутю.