У новому випуску «Українські палаци. Золота доба» розкриють таємниці маєтків у Вишнівці та Диканьці

Таємниці маєтків у Вишнівці та Диканьці: яким буде новий епізод Українські палаци. Золота доба

Не пропустіть новий епізод історичного циклу Акіма Галімова «Українські палаци. Золота доба»!

Поділитися:

На телеканалі 2+2 продовжується показ нового сезону історичного циклу Акіма Галімова «Українські палаци. Золота доба»17 грудня о 12:05 глядачі почують найцікавіші факти з життя власників Вишнівецького замку та невідому історію маєтку Кочубеїв у Диканьці.

Перший випуск «Українські палаци. Золота доба: палац у Вишнівці» присвячений потужному козацькому роду Вишневецьких та їхньому маєтку у Тернопільській області. Цей замок по праву називали «волинським Версалем» за його пишне убранство та Дзеркальну залу. Золота доба палацу розпочинається, коли він переходить до сімейства Мнішеків, які оздобили інтер’єри картинами, скульптурами, антикварними меблями, а поруч збудували масштабний парк. У цей період до замку двічі приїжджав польський король. Кажуть, у театральних виставах, що проводилися в маєтку, брав участь не тільки його власник, але й сам монарх.

Сьогодні важко уявити, якими були інтер’єри Вишнівецького палацу, бо після Другої світової більшовики відремонтували замок, не зберігши його початковий вигляд. Побачити внутрішнє убранство глядачі 2+2 зможуть завдяки архівним матеріалам, які відшукали автори проєкту. 

У другому епізоді «Українські палаци. Золота доба: палац у Диканьці» розкажуть про історію могутнього козацького роду Кочубеїв. Саме вони побудували на Полтавщині один із найрозкішніших маєтків в Україні. Свого часу тут зберігалися золоті та срібні вироби, предмети мистецтв, картини європейських художників 16-17 століть, а найголовніше – унікальний архів про нашу історію. У цих документах були не лише відомості про перехід гетьмана Івана Мазепи на бік шведського короля у 1708 році, але й докази того, що російська імперія знищувала залишки козацької автономії.  

За радянських часів садиба Кочубеїв була зруйнована і розграбована. Але використовуючи плани маєтку, команда проєкту відтворила 3D-модель палацу у період його найбільшого розквіту.   

Який вигляд мав вражаючий палац Кочубеїв, куди ділися їхні скарби, який 320-річний артефакт цього козацького роду вдалося зберегти в Україні, а також яку роль Вишневецькі зіграли в нашій історії – дізнавайтесь у нових випусках.

Другий сезон історичного документального циклу «Українські палаци. Золота доба» створено за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Шеф-сценарист проєкту: Руслан Шаріпов. Режисерка: Дарія Саричева. Продюсери: Станіслав Зурахов, Анна Шмуляр, Юліан Акулов.

З 10 грудня дивіться новий сезон історичного проєкту «Українські палаци. Золота доба» щонеділі на телеканалі 2+2!

Новини по темі