В Україні розпочали мобілізацію наступних черг резервістів

В Україні почали мобілізацію військовозобов'язаних, які не входили до резервістів першої черги
УНІАН

Кого мобілізуватимуть у 2-й та 3-й черзі та кого відправлять на передову?

Поділитися:

В Україні почалася мобілізація військовозобов'язаних, які не входили до резервістів "першої" черги. Пр це повідомив начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ Збройних сил України Роман Горбач. Це люди з бойовим досвідом. При цьому солдатів строкової служби залучатимуть до оборони держави лише в разі бойових дій на раніше мирній території.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Понад 66 000 чоловіків повернулися з-за кордону, щоб захищати Україну", — міністр оборони Олексій Резніков

"Майже 100% резервістів, які перебували на обліку у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, вже вирушили у свої бойові військові частини та виконують завдання з оборони. Тому зараз ми проводимо мобілізацію військовозобов'язаних, які не входили до резервістів першої черги, а до інших категорій", — сказав Горбач.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто з чоловіків має право виїхати з України у часи війни: роз’яснення від Державної прикордонної служби

Громадяни, які раніше проходили службу та мають відповідний досвід на певних посадах, також можуть бути відправлені безпосередньо до військових частин. Ті, хто не служив та не має досвіду, спочатку вирушають до навчальних центрів Збройних сил України, а тільки потім до бойових військових частин.

На сьогодні жодна жінка не була мобілізована без згоди: 

"Але в окремих випадках їх можуть мобілізувати за найбільш дефіцитними спеціальностями, такими як медичні, зв'язок, обчислювальна техніка, радіоелектроніка тощо",  — розповів Горбач.

Указ президента про загальну мобілізацію Верховна Рада України затвердила 3 березня. Мобілізація проводиться протягом 90 діб з дня набрання чинності указу. 

Новини по темі