«Атмосфера фантастична»: ведучі 1+1 Україна взяли участь у фестивалі Книжкова країна та поділилися своїми враженнями
Наталя Островська, Єгор Гордєєв і Святослав Гринчук розповіли про свої враження з літературного фестивалю
Ведучий Сніданку з 1+1 на каналі 1+1 Україна Єгор Гордєєв, а також ведучі ТСН на 1+1 Марафон Наталя Островська та Святослав Гринчук взяли участь у фестивалі Книжкова країна, який пройшов в останні дні вересня у Києві на ВДНГ.
Єгор Гордєєв влаштував обговорення книги «Людина в пошуках справжнього сенсу» відомого психолога Віктора Франкла, який у роки Другої Світової війни пройшов концтабір. Ведучий запропонував поговорити на тему — «Чи є в житті сенс? Пошук персональних сенсів за методом Віктора Франкла».
Ведучий спеціально запросив на зустріч 24-річного українського ветерана, першого пацієнта Superhumans Віталія Іващука. Військовий, який втратив ліву кисть руки в боях, розповів про свій досвід шляху реабілітації та пошуків сенсів після фронту. Охочих послухати й обговорити цю тему прийшло чимало.
«Франкл — людина, яка точно і просто показала, що треба для пошуку персонального сенсу»
«Я виріс на Хармсі і Гессе, тому те, що абсурд в талановитих руках — скарб, а в переляканих — зброя масового ураження, я зрозумів достатньо рано. Далі був Мамардашвілі, якого дехто від страху чи невігластва викреслює зараз, а він спеціально ніколи не викреслював абсурд, вважаючи при цьому точність мислення моральним обовʼязком.
Тепер і надовго Франкл — людина, яка точно і просто показала, що треба для пошуку персонального сенсу, але вийшло настільки точно і просто, що багато хто у час нестримного потоку слів вважає це повним абсурдом», — поділився своїми враженнями після зустрічі Єгор Гордєєв.
Наталя Островська та Святослав Гринчук приєдналися до родинних читань Анни Завальської й читали дитячі книжки. Святослав Гринчук прийшов разом зі своєю 6-річною донькою Дзвінкою, яка допомагала своєму зірковому татусю читати книгу про кумедні історії про Петсона та Фіндуса від Свена Нордквіста.
Святослав Гринчук також поділився своїми враженнями про фестиваль.
«Письменників мають знати, цінувати, упізнавати, вони мають бути справжніми зірками»
«Пішли на Книжкову країну фактично в останній день літа принаймні судячи з погоди. Тому пощастило двічі. Атмосфера фантастична. Так багато охочих до читання українською. Великий інтерес до українських авторів. Побачив величезну чергу, метрів двісті, мабуть, пішов спеціально глянув що там — то Василь Шкляр автографи роздавав, години за півтори повертались тим же шляхом, а люди ще досі стояли, а автор ще досі підписував. Ну круто ж! Так і має бути, письменників мають знати, цінувати, упізнавати, вони мають бути справжніми зірками.
Особливо тішить, що так багато нової, якісно виданої дитячої літератури. Я коли згадую свої шкільні часи, коли деякі україномовні книжки було дуже важко знайти, доводилось йти в бібліотеку, сподіватись, що там є, випитувати по знайомих — у кого можна позичити. У теперішніх дітлахів, словом, значно все простіше.
На Родинних читання, куди нас запросили усією сім'єю почитати дитячі книги — дуже душевно. Багато маленьких слухачів, всі активні, зацікавлені, уважно слухають, ставлять питання, уточнюють, не соромляться висловити свою думку. І дуже дякую Ані Завальській, вона там створила неймовірно доброзичливу атмосферу, не хотілось йти геть. Мені сподобалось, доньці сподобалось, словом, якщо запросять ще навіть вагатись не будемо», — ділиться Святослав Гринчук.
Натомість Наталя Островська на родинні читання обрала книгу казок «Про магію і чари».
«Ми можемо бути спокійними за майбутнє покоління»
«Українські діти читають. Вони з легкістю і захопленням розповідають про улюблені книги про супергероїв, про Україну, енциклопедії. У другокласників, які завітали на «Книжкову країну» такі книги у топі. Це надихає.
Я колись працювала у таборі й знаю, що школярів часом непросто зацікавити, але сьогодні так було легко. Теплі обійми, уважність та щирі усмішки. Ми можемо бути спокійними за майбутнє покоління», — каже Наталя Островська.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Літературні хіти, про які не перестають говорити: Книжкова країна оголосила короткий список власної премії найпопулярніших книг