Вихід на пенсію у 2024 році: який трудовий стаж потрібно мати

Який страховий стаж потрібен для виходу на пенсію за віком у 2024 році
freepik.com

Яку тривалість страхового стажу потрібно мати для виходу на пенсію за віком у 2024 році?

Поділитися:

Кожен українець і українка може вийти на пенсію після того, як йому або їй виповниться 60 років. У 2023 році у більшості випадків (крім визначених законодавством винятків) право на це мають люди, чий страховий стаж є більшим за 30 років. Проте до 2028 року він щорічно змінюватиметься. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Важливо знати: що буде з виплатами пенсій на тимчасово окупованих територіях

"Страховий стаж" – це не той період, упродовж якого людина фактично працювала, а той, протягом якого роботодавець сплачував за неї до Пенсійного фонду. Значення має і сума відрахувань. Періоди трудової діяльності (робота, військова служба тощо), набуті людиною до 1 січня 2004 року також включаються (зараховуються) до страхового стажу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Щомісячні доплати до пенсій за віком: хто та скільки отримає

Який страховий стаж потрібен для виходу на пенсію за віком у 2024 році

В 2024 році зросте тривалість страхового стажу, необхідного для виходу на пенсію за віком. Тобто, з 1 січня 2024 року для того, щоб вийти на пенсію в 60 років, громадяни повинні мати в своєму активі, як мінімум, 31 рік страхового стажу.

Відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» тривалість страхового стажу, що дає право призначити пенсію за віком у 2024 році, становить:

  • після досягнення віку 60 років – не менше 31 року;
  • після досягнення віку 63 роки – не менше 21 року;
  • після досягнення віку 65 років – не менше 15 років.

Пенсійне майбутнє: чи зможе держава виплачувати пенсії і чи можна довіряти недержавним фондам, дивіться у "Сніданку з 1+1", що виходить з 06:30 до 09:30 на телеканалі "1+1 Україна" та на YouTube.

Новини по темі