Виїзд дитини за кордон під час війни: правила перетину кордону для дітей віком до 16 років

Як вивезти дитину за кордон під час війни: хто має право
Pixabay/kaenie

Хто може вивезти дитину за кордон під час війни?

Поділитися:

Центр протидії дезінформації при РНБО України нагадує правила перетину кордону для дітей віком до 16 років, а також роз'яснює, хто може вивезти дитину за кордон під час війни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Усиновлення та тимчасове влаштування: у чому різниця та як прихистити дитину в умовах війни (інфографіка)

Правила перетину кордону для дітей віком до 16 років в умовах війни

Дитину може супроводжувати один із батьків, баба, дід, повнолітній брат, сестра, мачуха, вітчим або інша особа, уповноважена одним з батьків.

➤ Для виїзду в супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітнього брата, сестри, мачухи, вітчима мають бути наявні документи, що підтверджують сімейні зв’язки супроводжуючої особи з дитиною (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб тощо).

Нотаріально посвідчена згода одного з батьків на виїзд дитини за кордон потрібна у випадку виїзду дитини в супроводі особи, яка не є одним із її батьків, бабою, дідом, братом, сестрою, мачухою або вітчимом. Завірити довідку можна в органах опіки та піклування органів місцевого самоврядування.

➤ Якщо документи було втрачено: деякі країни можуть пропустити вас із дитиною і без документів. Проте радимо не ризикувати та перевіряти інформацію на сайті Міністерства закордонних справ країни, до якої прямуєте.

діти кордон

Новини по темі