Виїзд дитини за кордон під час війни: правила перетину кордону для дітей віком до 16 років

Як вивезти дитину за кордон під час війни: хто має право
Pixabay/kaenie

Хто може вивезти дитину за кордон під час війни?

Поділитися:

Центр протидії дезінформації при РНБО України нагадує правила перетину кордону для дітей віком до 16 років, а також роз'яснює, хто може вивезти дитину за кордон під час війни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Усиновлення та тимчасове влаштування: у чому різниця та як прихистити дитину в умовах війни (інфографіка)

Правила перетину кордону для дітей віком до 16 років в умовах війни

Дитину може супроводжувати один із батьків, баба, дід, повнолітній брат, сестра, мачуха, вітчим або інша особа, уповноважена одним з батьків.

➤ Для виїзду в супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітнього брата, сестри, мачухи, вітчима мають бути наявні документи, що підтверджують сімейні зв’язки супроводжуючої особи з дитиною (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб тощо).

Нотаріально посвідчена згода одного з батьків на виїзд дитини за кордон потрібна у випадку виїзду дитини в супроводі особи, яка не є одним із її батьків, бабою, дідом, братом, сестрою, мачухою або вітчимом. Завірити довідку можна в органах опіки та піклування органів місцевого самоврядування.

➤ Якщо документи було втрачено: деякі країни можуть пропустити вас із дитиною і без документів. Проте радимо не ризикувати та перевіряти інформацію на сайті Міністерства закордонних справ країни, до якої прямуєте.

діти кордон

Новини по темі

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю