Зміни у виплатах для ВПО, тарифи на світло та газ: що чекає українців з 1 вересня

Які зміни чекають на українців з 1 вересня
Freepik

Які зміни чекають українців з 1 вересня?

Поділитися:

З 1 вересня в українці відчують певні зміни у державних виплатах. Деякі переселенці залишаться без грошової допомоги, а пенсіонери зможуть отримати надбавку до пенсії. Чого чекати в перший місяць осені?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тариф на електроенергію з 1 вересня: чого чекати та як економити

Виплати для ВПО: що зміниться з 1 вересня

Нагадуємо, в Україні працюють виплати для ВПО: 3000 гривень на місяць для дітей та осіб з інвалідність, усім іншим — по 2000 гривень. Проте, з 1 вересня для деяких категорій переселенців скасують право на грошову допомогу. Виплати втрачають ВПО, якщо вони:

► мають депозит більш ніж 100 тисяч гривень;

► перебувають за кордоном понад місяць без поважної причини (відрядження, стажування, догляд за хворими рідними);

► є власниками житла, що розташоване на інших територіях ніж ті, де ведуться активні (можливі) бойові дії або які є окупованими, якщо таке житло має площу понад 13,65 м2 на одного члена сім’ї;придбали житло вартість більш ніж 100 тисяч гривень;

► придбали автомобіль, якому менш як п'ять років;

► купили іноземну валюту або дорогоцінні метали на понад 100 тисяч гривень.

Якщо переселенець не підпадає під жодну з вказаних категорій, то виплати автоматично продовжать.

Що буде з пенсіями з 1 вересня

До кінця року нових індексацій не передбачено, тому розмір пенсій залишиться без змін. Вікову надбавку отримають пенсіонери, яким у 2023 виповниться 70, 75 чи 80 років — 300, 456 та 570 гривень відповідно. Додаткову грошову допомогу коштом ООН можуть надати деяким категорям пенсіонерів, якщо вони заповнять спеціальну заявку на платформі єДопомога.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли в Україні стартує навчальний рік 2023-2024 та як будуть навчатися діти з 1 вересня

Тарифи на світло з 1 вересня

Зміни цін на оплату світла у вересні не передбачені. Вартість залишиться такою ж, якою була від червня — 2,64 гривні за кв\годину. Нагадуємо, що через підвищення тарифу влітку рахунки українців виросли в середньому на 250 гривні.

Тарифи на воду з 1 вересня

Сталим буде і тариф на воду. Хоч у липні і планувалося підвищення вартості водопостачання на 32%, проте це рішення так і не набрало чинності.

Тарифи на газ з 1 вересня

До травня 2024 ціна на газ буде сталою — 7,96 гривні (з ПДВ) за кубометр. Нафтогаз прийняли рішення не підіймати вартість палива у зв'язку з воєнними діями на території України.

Дивіться сюжет "Сніданку з 1+1" про історію української кухні:

Новини по темі