Як українці дивилися телеканали, серіали та новини у лютому: аналітика від Київстар ТБ

Як українці дивилися телеканали, серіали та новини у лютому: аналітика від Київстар ТБ

ТОП-10 телеканалів у лютому 2024 року.

Поделиться:

У лютому 2024 року на телеекранах українців запрем'єрило: в ефірі з'явилося відразу декілька нових серіалів. Так, 19 лютого на 1+1 Україна вийшли декілька новинок — мелодрама «Ціна втечі», містично-драматичний «Мольфар», серіал «Ловець снів» у жанрі скриптед-реаліті та новий сезон шоу «Говорить вся країна». Телеканал 2+2 підготував для своїх глядачів серіал «Друзі», а СТБ – драматичний серіал «Перевізниця». 

Платформа кіно та телебачення Київстар ТБ знайомить з основними результатами теледивлення в лютому. В цій аналітиці ви дізнаєтеся, як українці споживали новинний та розважальний контент, а також побачите канали-лідери останнього місяця зими.

Нагадаємо, що поки тривають оновлення панелі Nielsen, яка до повномасштабної війни займалася телевимірюваннями, ринок продовжує орієнтуватися на дані переглядів від ОТТ-платформ. Так, з червня 2023 року платформа надає звіти по дивленню на основі тільки платних підписок.

ТОП-10 телеканалів у лютому 2024 року

Очолює список телеканал СТБ, частка якого зросла на 1,2 п.п. і становила 8%. На другому місці Новий, який опустився на 1 п.п та отримав частку 7,1%. За ним із часткою 5,9% йде 1+1 Україна (-1,5 п.п. до січня). На четвертому місці опинився ТЕТ з незначним зниженням частки на 0,1 п.п. у порівнянні до попереднього місяця — 5,3%. Далі йде 2+2 — 5,3% частки зі зростанням на 0,2 п.п. у порівнянні до січня. 

1+1 Марафон збільшив свою частку на 0,1 п.п. та перейшов із сьомого на шосте місце в лютому. Показники телеканалу ICTV2 впали: частка становить 4,4% (-1,2 п.п. до січня), а от  ICTV демонструє незначне зростання на 0,1 п.п.

Телеканал Бігуді демонструє рекордну місячну частку у вимірюванні — 3,2 % (+ 1,3 п.п. у порівнянні до січня). Замикає десятку лідерів теледивлення тематичний плейлист Подорожі — безкоштовна добірка контенту від 1+1 media — частка якого збільшилася на 0,1 п.п. і становила у лютому 2,5%. 

Медіагрупи та дивлення

Власні та партнерські телеканали 1+1 media — 1+1 Україна, ТЕТ, 2+2, 1+1 Марафон, ПЛЮСПЛЮС, Бігуді, KVARTAL TV та Comedy Central — продовжують очолювати рейтинг медіагруп із часткою 26,6%. 

Канали групи StarLightMedia — Новий, СТБ, ICTV2, ICTV — посіли 2 місце та зібрали сумарну частку 25,5% (-0,9 п.п до січня). Inter Media Group на третьому місці й продовжує демонструвати зростання в лютому на 0,8 п.п. у порівнянні до січня.  Її частка становила 3,6%.

Дивлення новинного контенту

Сумарна частка основних телеканалів, які транслюють марафон «Єдині новини» на платформі Київстар ТБ, у лютому показала зростання на 0,2 п.п. та становила 9,6%. Незмінним лідером залишається 1+1 Марафон, частка якого в лютому склала 4,5% (+ 0,1 п.п.). На другому місці ICTV, який збільшив частку на 0,1 п.п. до 4,3%. Показники Інтера без змін — 0,5%.
Серед новинних каналів свої січневі показники зберегли 24 канал — 1,1% і 5 канал — 0,2%. Зростання частки демонструють Прямий — 0,8% частки (+ 0,1 п.п.) та Еспресо — 0,7% (+ 0,1 п.п.). 

Найпопулярніші серіали та фільми на Київстар ТБ у лютому

Очолив ТОП за кількістю переглядів від унікальних абонентів міні-серіал «Перші дні». До слова, в ефірі телеканалу 1+1 Україна під час своєї телепрем'єри він здобув частку 5,5%. Нагадаємо, що над створенням серіалу «Перші дні» працювала команда кіностудії FILM.UA в партнерстві з національними мовниками Норвегії, Швеції й Фінляндії та німецькою дистриб'юторською компанією «Red Arrow Studios International». Сюжет «Перших днів» розгортається в Києві на початку повномасштабного вторгнення. Серіал розповідає шість різних історій українців, як вони зустріли 24 лютого 2022 року. 

На другому місці за популярністю опинилися «СидорЕнки-СидОренки» на ТЕТ. Трійку лідерів закриває проєкт «Світ навиворіт. Україна». За ними опинилися «Ціна втечі», «Перевізниця» і «Якщо чесно». 

У лютому свою річницю на Київстар ТБ відзначив серіал «Скажені сусіди», який продовжує утримувати лідерські позиції за кількістю переглядів від унікальних абонентів та стабільно потрапляє в десятку найкращих на платформі. 

Особливу увагу варто звернути на стрічку «Довга доба», телевізійна прем'єра якої відбулася 24 лютого на 1+1 Україна, здобувши частку 11,9%. «Довга доба» — спільний проєкт режисера Алана Бадоєва та телеканалу 1+1 Україна. Ця стрічка очима українців показує, якими були перші місяці Великої війни. До її створення долучилися 12 тисяч українців, які фіксували злочини ворога на свої телефони. Ці відео команді Бадоєва надсилали з різних куточків України, в тому числі з окупованих територій. Загалом вона опрацювала понад 200 тисяч годин відеоматеріалу. 

Також гарний результат в ефірі 2+2 показав документальний проєкт «Володарі неба 2. На межі» — 4,5% частки.

Нагадуємо, що бібліотека платформи кіно та телебачення Київстар ТБ налічує найбільшу відеотеку українського контенту — понад 1000 тайтлів. Це найкращий показник серед усіх ОТТ-платформ в Україні.

Джерело даних: Київстар ТБ

Київстар ТБ у період з 7 до 10 березня 2024 року надає доступ до контенту платформи без додаткової плати, щоб українці змогли легально переглянути улюблені фільми, серіали, мультфільми та шоу. Дізнавайтеся більше про новинки на платформі в телеграм-каналі «Кіно для ТБ».

Новости по теме