Продолжая посещение сайта, вы соглашаетесь на использование файлов cookie и Политикой конфиденциальности

Чулпан Хаматова - гість програми Tkachenko.ua 20 лютого

1+1
Актриса театру і кіно, заслужена артистка Россійської Федерації

Актриса театру і кіно, заслужена артистка Россійської Федерації Чулпан Хаматова стане гостею програми Tkachenko.ua 20 лютого. Інтерв'ю записувалося за два тижні до її появи в агітаційних роликах Володимира Путіна.

Біографія

Чулпан Хаматова Наілевна народилася 1 жовтня 1975 року в Казані, в сім'ї інженерів. Після кількох місяців в Казанському театральному училищі викладачі порадили Чулпан продовжити навчання в Москві, і вона вступила в ГІТІС.

Чулпан Хаматова виступала на сценах кількох московських театрів - крім Молодіжного (РАМТ), вона грала в "Театрі Місяця", в Театрі Антона Чехова, в Центральному дитячому театрі, в "Независимой антрепризі". В 1998 була запрошена в трупу Московського театру "Современник". У 2008 році Чулпан взяла участь у виставі Театру Націй "Розповіді Шукшина", де грає в дев'яти з 10 оповідань. У 2009 дебютувала в хореографічної новелі за повістю М.Карамзіна "Бідна Ліза". У 2011 р. в "Современнике" у Чулпан Хаматової відбулася прем'єра вистави "Вороги. Історія кохання" за романом Башевіса-Зінгера, а в Театрі Націй - вистави !Фрекен Жулі! за п'єсою Августа Стріндберга.

У кіно Чулпан Хаматова почала зніматися на третьому курсі - її запросив на роль Каті в картині "Час танцюриста" режисер Вадим Абдрашитов. Роль Ріти у фільмі Валерія Тодоровського "Країна глухих" стала для неї воістину зоряною - і глядачі, і критики визнали її однією з найбільш талановитих молодих актрис вітчизняного кіно. На даний момент (2010) Чулпан Хаматова знялася в більш ніж 30 фільмах ("Місячний тато", "Різдвяна містерія", "Левова частка", "72 метра", "Грецькі канікули", в тому числі в багатосерійних фільмах "Діти Арбата"(2004), "Казус Кукоцького"(2005), "Загибель імперії"(2005), "Доктор Живаго" (2006), "Вежа" (2010), "Достоєвський" (2011). Чулпан Хаматова багато працює і в європейському кіно (німецькі стрічки "Тувалу" Ф.Хельмера, "Англія" А.фон Бориса, "Гуд бай, Ленін!", "Віктор Фогель - король реклами", "Колискові", тощо).

Чулпан Хаматова разом з Діною Корзун організувала благодійну акцію "Подаруй життя" і створила однойменний фонд (заснований в грудні 2006 року), який допомагає лікуванню дітей з онкологічними та онкогематологічними захворюваннями. Чулпан Хаматова також входить до складу ініціативної групи громадського руху "Образ майбутнього". Працювала в складі Громадської палати РФ (з 2008 р.).

У Чулпан Хаматової три дочки - Аріна, Ася, Ія.
По-татарськи ім'я "Чулпан" означає "зірка світанку".

Нагороди та звання:
2001 рік - приз за кращу жіночу роль у конкурсі "Глядацький погляд" на кінофестивалі "Кінотавр" ("Левова частка").
2002 рік - приз кінофестивалю "Бригантина" за кращу жіночу роль ("Місячний тато").
2002 рік - приз журі глядачів загальноросійського кінофестивалю в Сочі за кращу жіночу роль ("Місячний тато".
2003 рік - премія "Чайка" в номінації "Посмішка Ж" за кращу комедійну жіночу роль.
2004 рік - Державна премія Російської Федерації за ролі в спектаклях "Щоденник Анни Франк", "Три товариші" і "Мамапапасинсобака".
2004 рік - звання заслуженої артистки Російської Федерації.
2004 рік - премія "Золота маска" за роль у виставі "Мамапапасинсобака".
2004 рік - премія "Кумир" (своєрідність премії полягає в тому, що переможців визначають не професіонали, а любителі театру, кіно і телебачення з ділових кіл).
2006 рік - премія "ТЕФІ" в категорії "Обличчя" за кращу жіночу роль ("Доктор Живаго").
2006 рік - премія "Золотий орел" за кращу жіночу роль другого плану ("Три крапки").
Шукшина ".
2009 рік - премія "Кришталева Турандот" за кращу жіночу роль у виставі "Розповіді Шукшина".
2010 рік - премія "Персона року-2009" в номінації "За активну громадянську позицію".

2012-02-16
Загружается
Топ новости
Новости
Новости