Папа Франциск зустрівся у Ватикані з українськими «Переможцями» та Соломією Вітвіцькою (відео)

Сніданок з 1+1
06:30
Будні

Соломія Вітвіцька привезла виставку «Переможці» на Площу Святого Петра у Ватикан

Поделиться:

У середу, 24 травня, у Ватикані, на Площі Святого Петра, на Генеральній аудієнції Папи Римського українські військовослужбовці та військові капелани презентували світлини проекту «Переможці», тримаючи їх у руках. На великому екрані на площі транслятори показували фото, тож їх бачити тисячі вірян. Серед учасників дійства була команда проекту – ветерани АТО з протезами Олександр Швецов, Володимир Воропай та куратор Соломія Вітвіцька з координатором міжнародної співпраці Анею Гвоздяр.

Папа Римський Франциск розглядав фотографії Переможців. Головний військовий капелан Любомир Яворський та отець Степан Сус вручили особисто Понтифіку благодійні номери журналу VIVA! з історіями героїв України, які втратили частини тіла внаслідок важких поранень, але не втратили сили духу.

Українські прочани, Христос воскрес! Не перестаю випрошувати в Господа миру для дорогої української землі, – сказав Папа Франциск.

Натомість ведуча Соломія Вітвіцька відзняла захопливі репортажі, які можна буде побачити в ефірі ТСН. Його святість Папа Франциск передав для Соломії традиційний подарунок – пакунок із вервечкою і хрестиком для молитов.

«Коли ти знаходишся у таких місцях як Ватикан, ти розумієш, що ти лікуєш душу», - сказав про свої враження учасник проекту «Переможці» Олександр Швецов. До речі, Олександр виклав на своїй сторінці в соцмережі селфі з Папою, написавши: «Ну тримайтесь )) Це Папа!».

 

Подія відбулася на фіналі щорічного  Міжнародного військового паломництва до французького Лурду, куди традиційно збираються після другої світової війни ветерани з різних країн, щоб провести спільну молитву за мир. Вже втретє у паломництво їдуть учасники проекту «Переможці». Маршрут військового паломництва включає також Краків, Прагу, Нюрнберг, Відень, Париж, Рим і Ватикан. Сприяння в Римі надавало Міністерство закордонних справ України, зокрема, Посольство України при Святому престолі.

Проект «Переможці» покликаний довести, що людина з інвалідністю - повноцінний громадянин суспільства, який має право на комфортні й рівноправні умови життя. Ці люди хочуть жити й працювати, розбудовувати Україну. «Переможці» підтримують необхідність психологічної реабілітації для ветеранів, які повертаються з війни, розвиток  сучасного спортивного протезування в країні, а також мають на меті домогтися безбар'єрності українських міст.

Партнер проекту – фонд «Серце воїна» запрошує всіх охочих приєднуватися та допомагати. Зробити свій доброчинний внесок можна з будь-якого куточка світу тут 

Організатори соціального мультимедійного проекту «Переможці»: Телевізійна служба новин ТСН телеканалу «1+1» і журнал VIVA! Куратор – Соломія Вітвіцька. Автори фотоісторій – Олександр Мордерер і Тетяна Рубльова. Головний редактор Іванна Слабошпицька презентує другий благодійний спецвипуск журналу VIVA! Переможці. 

Партнери: Міністерство закордонних справ України, Національний комітет спорту інвалідів України (Паралімпійський комітет), Центр практичної допомоги захисникам України AXIOS та його засновник меценат Андрій Мацола, Благодійний фонд «Серце воїна», Клініка Доктора Валіхновського (Valikhnovski MD), дизайнер Андре Тан, Run Ukraine та організатори візиту Ніка Вуйчича в Україну Key Strategy.

Нагадаємо, соціальний мультимедійний проект «Переможці», який стартував у лютому 2016 року, здобув велику підтримку не тільки в Україні, але й у світі. Виставковий тур продовжується.

Новости по теме