Старий Новий рік 2017: Свято Маланки, щедра кутя та ворожіння на судженого

Завтрак с 1+1
07:00
Будние
Старий Новий рік 2017: Як ворожити на судженого

Читайте, як ворожити на кохання на Старий Новий рік.

Поделиться:
Logo Telegram Logo Facebook Logo Viber

13 січня святкують Щедрий вечір та свято Маланки. За народними традиціями, у цей день всім слід весело гуляти, а молоді – щедрувати: ходити по оселях з побажаннями господарям щастя, здоров'я та достатку.

Господині вранці 13 січня починають готувати святкову страву – щедру кутю. Вважається, що чим більше складових у куті, тим краще наступного року житимуть господарі.

Щедрувати починають ввечері 13 січня і до півночі. Посівають вранці 14 січня, до полудня. Щедрують – дівчатка, посівають – хлопчики, але не навпаки, щоб успіх і щастя не налякати. 

Незаміжні дівчата чекають свято Маланки, щоб ворожити на судженого. Вважається, що вожіння в цей час найточніше.

ЯК ВОРОЖИТИ НА СТАРИЙ НОВИЙ РІК

ВОРОЖІННЯ НА ВАРЕНИКАХ НА СТАРИЙ НОВИЙ РІК

У начинці господарочки ховають ґудзики, квасолинки, цукор, нитки, перець та монети. Якщо оберете вареник з квасолею – це до поповнення в родині, ґудзики до обновки, цукор – до солодкого життя, перець – чекайте гострих новин, нитка – на дорогу.

ІМ'Я МАЙБУТНЬОГО ЧОЛОВІКА – ВОРОЖІННЯ НА СТАРИЙ НОВИЙ РІК

Дівчата можуть вийти після опівночі на вулицю та запитати ім'я судженого у першого стрічного чоловіка. Згідно з ворожінням, саме так зватимуть вашого майбутнього чоловіка.

ПРИКМЕТИ НА СТАРИЙ НОВИЙ РІК

Важливими для Щедрого вечора є і прикмети: якщо на вулиці тепло, то літо буде із дощами, якщо йде мокрий сніг, то слід чекати гарного врожаю.

Народні театральні вистави у цей день особливо яскраві. Чоловіки переодягаються у жінок, жінки – у чоловіків, а разом вони розігрують кумедні сценки та водять козу. Коза – символ добробуту та родючості.

Щедрий вечір по-українськи – це і справді бурлескна подія. Від вашої щедрості колядникам залежить, чи буде цей рік до вас добрим.

Звездные новости
Все видео
Новости по теме

Продолжая посещение сайта, вы соглашаетесь на использование файлов cookie и Политикой конфиденциальности

Принимаю