Хто така Маланка та нащо селом водять козу – у «Світі навиворіт. Україна» покажуть репортаж Дмитра Комарова про зимові свята під час війни

Світ навиворіт. Україна
Хто така Маланка та нащо селом водять козу: Дмитро Комаров про зимові свята під час війни

Як українці зберігають традиції навіть під час війни - репортаж Дмитра Комарова у «Світі навиворіт. Україна».

Поделиться:

Завтра о 20:30 на «1+1 Україна» покажуть заключний випуск «Світу навиворіт. Україна» в цьому році. Продовження прем’єрного сезону про Україну можна буде побачити після зимових свят.

Світ навиворіт. Україна

У новому випуску цієї п’ятниці Дмитро Комаров досліджуватиме унікальний культурний код нашого народу та покаже, як українці зберігають традиції навіть під час війни.

Маланка – одне з тих прадавніх свят, яке збереглось ще з дохристиянських часів. Його святкують в різних куточках України, але саме у селі Вашківці Чернівецької області воно стало одним з наймасштабніших етнофестивалів Східної Європи.

Невеличке село в період святкування оживає та нагадує бразильський карнавал: вулицями ходять чоловіки та жінки у вражаючих костюмах чорта, кози, циган, ведмедя, баби й діда та навіть радянського поліцейського.

Світ навиворіт. Україна

«Задовго до створення «Світу навиворіт» я вже знімав Маланку у Вашківцях. Тоді мене вразив масштаб дійства, його автентичність і яскравість. На вулицях тоді було не проштовхнутись. Сотні туристів з’їжджались звідусіль. У 2023 році ми повернулись у Вашківці вже з командою «Світу навиворіт», щоб побачити, як цю традицію зберігають зараз, під час війни», - сказав Дмитро Комаров.

Хто така Маланка? Що означають ці персонажі на святкуванні? Які сакральні смисли вкладали наші пращури у театралізоване дійство? Навіщо прямо в костюмах посеред зими люди стрибали у воду? Дмитро Комаров розповість у своєму репортажі.

Журналіст особисто візьме участь у святкуванні та перетвориться на ведмедя. Цікаво, що через цей костюм Дмитра Комарова не впізнали місцеві жителі, і святкування закінчилось для нього дуже неочікувано.

Світ навиворіт. Україна

Українці продовжують відзначати зимові свята навіть в регіонах, що найбільше постраждали від обстрілів. На початку 2023 року команда «Світу навиворіт» побувала і в Харкові, на Салтівці, та дізналась, як місцеві жителі підтримують один одного та створюють маленькі, але такі важливі різдвяні дива.     

Як українці зберігають тисячолітні традиції під час війни, дивіться в репортажі Дмитра Комарова у випуску «Світ навиворіт. Україна» вже завтра о 20:30 на «1+1 Україна».  

Новости по теме