UA RU

12-річний українець придумав благодійну гру

ТСН
©© 1plus1.ua

В AppStore з'явилася гра, яку придумав хлопчик, що уже кілька років бореться з важким захворюванням.

Проект «Здійсни мрію» втілив у життя мрію хворого на рак Льоші Апокіна - в AppStore з'явилася придумана ним гра MIGHTY ALEX. Завантажуйте безкоштовно.

29 березня у Києві, в головній залі незвичайного університету нового покоління UNIT Factory, відбулася довгоочікувана презентація нової гри-раннера з технологією доповненої реальності, створеної найкращими розробниками України за ідеєю 12-річного хлопчика з Кривого Рогу Альоші Апокіна, який уже кілька років бореться з важким захворюванням - остеосаркомою кістки.

Про хлопчика команді проекту «Здійсни мрію» розповіла Лариса Лавренюк. Презентували і тестували гру куратори проекту: Лідія Таран, Олександра Лобода, а також Альошин земляк, відомий телеведучий Анатолій Анатоліч.

Приїхали на подію і захоплені світом ігор друзі Альоші – такі ж пацієнти Інституту раку, – їхні мами, а також блогери, студенти, журналісти і партнери-доброчинці. Всім вони першими спробували провести головного героя Alex по чарівному шляху, набираючи бали, долаючи різні космічні перешкоди, збираючи кристали здоров'я.

Місце, де проходив запуск гри у великий світ, вибрано не випадково – це інноваційний навчальний центр для майбутніх програмістів. Кожен, хто приходить навчатися в UNIT Factory, мріє змінити світ (чи як мінімум зробити кілька кроків у цьому напрямку). Коли в центрі  дізналися історію Альоші, відразу запропонували провести презентацію гри там.

12-річний Олексій Апокін з Кривого Рогу вже третій рік мужньо бореться з остеосаркомою (раком кісток). Тяжкий діагноз може зламати навіть дорослого, та Льоша не зневіряється і навіть не думає здаватися. Як і кожна дитина, він радіє життю, мріє і робить улюблену справу.

А найбільше Альоша любить ігри. Втім, мало хто в його віці може не просто запропонувати товаришеві зіграти разом, а й похвалитися: «Ця гра моя!». Зовсім недавно Альоша переніс чергову операцію на нозі, але встиг відновитися, щоб особисто представити гру.

Сучасні технології - головне захоплення Льоші. Вихід з ладу ноутбука півроку тому в лікарні став для нього справжньою трагедією, адже він був відірваний від друзів у соціальних мережах, від ігор, від безмежного світу інтернету. Саме тоді на допомогу прийшов проект 1+1 "Здійсни мрію» і його куратори Лідія Таран і Олександра Лобода.

Спонсори - айтішники - подарували Льоші iPad, а він на радощах зізнався, що має заповітну  мрію - створити свою гру. І відразу зголосилися знавці справи: Varg Technologics, iLogos, Nika Entertainment - команда креативних гейм-розробників, які співпрацюють із найвідомішими компаніями в світі: Disney, Electronic Arts, Wargaming.

Назва гри промовиста: «Могутній Алекс» - це проекція життя Льоші, битви сміливого хлопчика. Пробиваючи собі шлях крізь численні перешкоди, Mighty Alex збирає кристали, які роблять його сильнішим і витривалішим.

«Допомагати можна по-різному. Можна купувати таблетки, забезпечувати фінансово, робити ремонти. Але коли ти знаєш людей, готових здійснювати мрії і бажання, – це дуже класно, - каже Лариса Лавренюк, яка багато років допомагає онкохворим дітям. - Це шквал почуттів, які допомагають у лікуванні. Маленька крапелька в морі любові, яка допоможе подолати сумні думки».

Для нас це така ж важлива подія, як і для Льоші, - зізнається Лідія Таран. - Ми щасливі, що можемо стати добрими чарівниками для нього та інших дітей, які сподіваються на диво.

«Ми намагалися зробити все можливе, щоб гра вийшла саме такою, як мріяв Олексій, - каже засновник iLogos Максим Слободянюк. - Над проектом працювали три компанії. Ми використовували технологію доповненої реальності і штучного інтелекту, яка стає дуже популярною і нині застосовується не тільки в геймінгу. Дуже хотілося зробити так, щоб хлопець оцінив усі можливості, які дають прогресивні технології, а також відчув себе творцем свого маленького світу, у який він привніс свої ідеї і своє бачення».

За словами керівника проекту розробки Юлії Супоневої, Льоша взяв активну участь у створенні світу гри:

До базової локації він додав нові, а також придумав червоні кристали. Кристали - це здоров'я головного героя. Що їх більше, то сильніший персонаж.

Тепер будь-який користувач iOS може зануритися у світ пригод, створений 12-річним хлопчиком. Коли в грі закінчується рівень, то на екрані, крім звичних кнопок «Поділитися результатом» і «Спробувати ще раз», з'являється ще одна - «Будь крутим».

Назву для неї вибрав сам Льоша. Натиснувши цю кнопку, можна пожертвувати від одного до ста доларів на допомогу в лікуванні та виконанні бажань онкохворих дітей. Для хлопчика, який вірить, що найкраще попереду, крутість вимірюється дуже просто: крутий той, хто може допомогти.

Бути крутим просто! На сайті проекту «Здійсни мрію», створеному 1+1 медіа, ТСН і Всеукраїнським благодійним фондом «Крона», десятки дітей чекають, коли в їхнє життя прийде свято. І кожен з нас може зробити так, щоб ця чарівна мить настала якнайшвидше.

Завантажити гру можна за посиланням.

ТСН 2020 ТСН за 2020.02.28

Новости по теме
Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності
Приймаю