Зберіть аптечку першої допомоги: що потрібно завжди мати під рукою при невідкладних ситуаціях
Знання про те, як надати домедичну допомогу можуть врятувати життя, тому кожному варто зібрати компактну, але ефективну аптечку, яка буде під рукою в повсякденному житті.
Аптечка першої допомоги — це не лише таблетки від головного болю чи пластирі, а те — без чого постраждалий може загинути в перші хвилини після отримання травми.
Інструктор з домедичної допомоги та рятувальник Влад Чумаченко в сюжеті Сніданку з 1+1 розповів, що має входити до такої аптечки та як її правильно укомплектувати.
Індивідуальна аптечка першої допомоги
По-перше, індивідуальна аптечка повинна бути простою, компактною і містити тільки найнеобхідніші засоби без яких постраждалий може загинути. По-друге, вона має займати мінімум місця, щоб ви могли носити її з собою щодня, наприклад, у сумці або рюкзаку.
Аптечка має бути чітко позначена, щоб у разі потреби її могли легко знайти й інші люди. Для цього підійдуть спеціальні сумки з червоним хрестиком або написом «Перша допомога».
Важливий нюанс, що аптечка першої допомоги не потребує звичних засобів для дезінфекції або пластирів для мозолів, адже вони не є критично важливими в екстрених ситуаціях.
Що має бути в аптечці
- Рукавички — перше, що має бути в аптечці. Рукавички допоможуть захистити вас від зараження при контакті з постраждалим.
- Турнікет — один з найважливіших засобів для зупинки кровотечі. Рекомендується обирати яскраві турнікети, адже вони привертають увагу медиків, які можуть швидко виявити його на постраждалому.
- Гемостатичний засіб — для тампонування поранень. Це може бути спеціальний гемостатичний бинт або звичайний бинт, який вимагає довшого притискання.
- Тиснучий або травмабандаж. Допомагає фіксувати тампонаду або закривати дрібні поранення. Цей бандаж забезпечує тиск на рану, що запобігає подальшій кровотечі.
- Вентильовані оклюзійні наліпки. Необхідні при проникних пораненнях грудини, щоб уникнути попадання повітря в грудну порожнину.
- Маркер — для фіксації часу накладання турнікету. Це важливо, адже парамедики мають знати точний час для подальших дій.
- Термоковдра або ізофолія. Використовується для захисту постраждалого від переохолодження та зовнішніх факторів, як сніг або дощ.
Інструктор з домедичної допомоги Влад Чумаченко наголошує, що індивідуальна аптечка повинна бути підготовлена для роботи з невідкладними станами, які загрожують життю, а не для щоденних незручностей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Єдиний спосіб вистояти»: активістка та волонтерка Марія Берлінська висловилась про мобілізацію жінок та військову підготовку дітей