Оновлення купівлі квитків в додатку та бойовий чай: в Укрзалізниці розповіли, що нового чекає на пасажирів

Сніданок з 1+1
06:30
Будні
Оновлення купівлі квитків в додатку та бойовий чай: в Укрзалізниці розповіли, що нового чекає на пасажирів
The Village

В Укрзалізниці розповіли про оновлення додатку та лайфхаки, які допоможуть вчасно купити квитки

Поділитися:

Українська Укрзалізниця стала феноменом у всьому світі, а також порятунком для багатьох життів українців з початку війни, коли поїзди стійко їхали поміж ворожих обстрілів та вибухів ракет. Попри всі випробування Укрзалізниця продовжує працювати. До того ж нещодавно навіть вона встановили новий рекорд — її послугами за добу скористались 100 000 пасажирів. Це найбільша кількість з початку повномасштабного вторгнення. Та чи це всі її досягнення? Які оновлення вже чекають на пасажирів Укрзалізниці та як завжди встигати замовити квиток на рейс розповів керівник пасажирського напрямку Укрзалізниці Олександр Перцовський у Сніданку з 1+1, що виходить у будні з 06:30 до 09:30 на телеканалі 1+1 Україна.

Великий попит  

За словами Олександра Укрзалізниця перевозить понад 100 000 пасажирів за добу та попри все справляється з такою навалою пасажиропотоку.

"Я подивився буквально кілька хвилин тому статистику: понад 600 військових пріоритетно поїдуть поїздами — це завжди для нас номер один і 99,9% їхніх заявок задовольняється. Тому не вистачає, на жаль, квитків на всіх. Рік до року ми зростаємо, той самий парк вагонів, але ті цифри, які ви сказали, це плюс 18% до минулого року. На тих самих обсягах вагонів ми перевозимо більше шляхом того, що краще плануються маршрути. Вони менше простоюють в ремонтах, але ми все одно хочемо привозити ще більше", — наголошує керівник пасажирського напрямку Укрзалізниці.

Які зміни в Укрзалізниці

  • Оновлення купівлі квитків в додатку. Іноді в пікові періоди навіть в додатку складно купити квитки через велику навантаженість й у більшості випадків — збій. Тепер вони будуть відкриватися у різний час: міжнародні рейси — о 10-ій годині, а внутрішні  — о 8-ій годині ранку. Така система буде значно спрощувати функціонування додатка. 
  • Маркування вагонів з кондиціонерами. Зважаючи на те, що температурні рекорди побиті всі, а половина вагонів Укрзалізниці поки не обладнана кондиціонерами, то тепер наявність систем кондиціювання буде промаркована у вигляді сніжинки аби люди краще орієнтувались.
  • Проїзд тваринок. Власники більших порід собак завжди дорікали, що в поїздах інтерсіті не можна їхати разом з собаками, тому що це не зручно та багато людей можуть мати на них алергію. Проте зараз, якщо ви викуповуєте цілий ряд, свою секцію в інтерсіті, тоді й великій собачці можна з вами подорожувати.
  • Бойовий чай. В Укрзалізниці тепер є спільна ініціатива з фондом Повернись живим. Купуєш бойовий чай — підтримуєш п'ять військових бригад. З кожного продажу чаю іде по 10 грн на збір на медичні евакуаційні автомобілі. Цей чай, до речі, можна купувати й онлайн при купівлі квитка. 

укрзалізниця

Як вчасно забронювати квитки: лайфхаки

За словами керівника пасажирського напрямку Укрзалізниці Олександр Перцовського є два лайфхаки, як завжди встигати купувати квитки на поїзд, коли здається, що попит на них підвищений завжди.

Правило — за 20 діб

Враховуйте той факт, що відкриття купівлі квитків у додатку Укрзалізниці та на вокзалах розпочинається за 20 діб. Тому краще за все, якщо ви можете планувати свій час й у вас є потреба саме в прямому потязі без пересадок, то купуйте квиток відразу — а саме за правилом 20 діб.

Альтернативні сполучення

Цей лайфхак більше стосується міжнародних рейсів, адже інколи саме на них важче встигнути купити квиток, ніж на внутрішні, адже їх кількість обмежена. Тому зверніть увагу на альтернативні пересадні сполучення. Укрзалізниця зробила дуже багато хабів, серед яких Хелм, Перемишль. Якщо згадати про віденські вагони, то їх є всього два-три, але в Чопі можна пересісти зручно на австрійський потяг, який підв'язаний під Укрзалізницю і таким чином в потязі австрійських залізниць подорожувати далі.

На що варто звертати увагу 

Варто зважати на той факт, що не всі країни настільки цифровізовані, як Україна, тому бувають випадки, що пасажирів на кордоні висаджують без паперового квитка. Кожен квиток має попередження, що за можливості — обов'язково роздрукуйте. Майте на увазі, що деякі наші країни-сусіди до цього лояльно ставляться, а от в Угорщини дуже жорстка позиція.

"Україна є трошки цифровіша за наших сусідів. Ну ми ж недарма пишаємось і Дією і мобільним додатком. За стосунком Укрзалізниці є вимога – і тут треба всім розуміти – що коли подорожує поїзд з нашими сусідніми країнами, там діють їхні правила, тому що — це спільний поїзд, їхня територія. Вони отримують частину тарифу та мають насправді право заходити, перевіряти — це їхня відповідальність. Ну такі європейські правила", — коментує цю ситуацію Олександр Перцовський.

Більше актуальних та цікавих новин дивіться у Сніданку з 1+1, який виходить у будні з 06:30 до 09:30 на 1+1 Україна.

Новини по темі