Всесвітній день лінощів: нейродослідниця назвала 3 причини, чому лінуватися дійсно корисно

Сніданок з 1+1
06:30
Будні
Чому лінуватися корисно: науковці назвали 3 причини
Freepik
Поділитися:

3 причини, чому лінуватися корисно: нейродослідниця відповіла, що насправді думають науковці про лінь

У світі продовжує існувати стереотип про те, що лінь — це найгірший ворог сучасної та успішної людини. Та чи насправді лінуватися шкідливо, чи все ж навпаки — корисно. Про це детально розповіла нейродослідниця Наталія Кадя у Сніданку з 1+1, що виходить у будні з 06:30 до 09:30 на телеканалі 1+1 Україна.

20 серпня  — Всесвітній день лінощів. Вперше його започаткували в Колумбії 40 років тому. Тоді це був якраз останній день місцевого фестивалю промисловості, торгівлі й культури. Таке свято лінощів започаткували для того, аби відпочити від постійного стресу і втоми й нарешті відпочити та насолодитися життям після важкого аграрного сезону. 

Таким чином у сучасному житті, воно має на меті нагадати людям про важливість вчасного відпочинку та турботи про себе. З дитинства нам казали, що лінощі – це дуже погано й потрібно бути завжди зайнятим та працювати над собою аби чогось досягти. Та нейродослідниця вважає лінь, навпаки корисною для здоров'я людини:

«Це класно, що це свято для того, щоб побороти стрес і втому. Тому перш за все розберемося, що таке лінь. У мозку немає ділянки, яка відповідає за лінь. Коли ми не робимо чогось, то у нас в мозку відбувається така умовна боротьба префронтальної кори (потреби) і лімбічної системи (бажання та оцінка чогось). Тому лінь правильно розглядати не, як щось погано, а як сигнал про щось. І від у залежності від того, про що сигналізує лінь, ми можемо збагнути, що з цим робити, вона шкідлива чи ні».

Втома
unsplash

Чому лінуватися корисно

Нейродослідниця Наталія Каді також назвали 3 причини, чому лінуватися все ж таки корисно і дійсно потрібно це робити. Вона окреслила основні причини ліні та розповіла, про що вони можуть сигналізувати.

«Варто дуже важливо поставитися до цих сигналів. Ви ж не ігноруєте сигнал голоду, так само нам треба навчатися усвідомлювати, що про що сигналізує лінь і залежно від цього робити те, що необхідне для того, щоб її позбавитись»,  зазначила Наталія Кадя. 

Лінь нагадує про важливість відпочинку

Лінь — це захисна реакція на перевтому. Тобто коли у вас протягом дня було дуже багато активностей і ви ввечері лягли відпочивати й відчуваєте, що вам лінь встати й ще щось зробити, то це може бути простим сигналом про те, що у вас немає фізичної сили. І вам час відпочити та приділити час собі.

Ви просто не в емоційному ресурсі й це нормально

Лінощі також свідчать про вичерпаний спектр емоцій та дають нам можливості його відновити. Наприклад, у вас був дуже емоційно насичений день або тиждень, під час якого ви багато переживали різних емоцій. Тому під час відпочинку, вам виявляється лінь ще про щось почитати чи якось відволіктися своїми звичними методами. Це може бути сигналом про те, що ваш душевний баланс просто виснажився і ви поки не маєте емоційного запасу. 

Не задоволений тим, що робиш і тому відчуваєш лінь

Лінь може бути ознакою того, що вам потрібно змінити свою зайнятість. Якщо, приміром, у вас немає мотивації займатися не улюбленою справою, то тут питання насправді не в стресі, не в втомі, а просто в тому, що ви займаєтесь не тим, чим хочете. За це бажання відповідає нейромедіатор дофамін, тобто він нас штовхає до якоїсь поведінки. Дофамін виробляється мозком тоді, коли ми відчуваємо задоволення від наближення до мети. Тому, якщо ви займаєтесь тим, що де мета для вас не важлива, то мозок й сигналізує, що не потрібно й відчуває лінь. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Особливим його роблять наші люди»: ведучий проєкту про кмітливість Клуб 1% Тімур Мірошниченко — про перші враження від зйомок, учасників та інтелект українців

Новини по темі
Всі новини