Генерують голос, щоб просити гроші: яка шахрайська схема набирає обертів в Україні та як захиститися від аферистів
Ця шахрайська схема не нова, але стала сучаснішою. Аферисти крадуть голос людини, щоб від її імені просити кошти. Розповідаємо, як протидіяти зловмисникам.
Можливості штучного інтелекту допомагають шахраям покращувати та оновлювати свої схеми. Про одну з таких, яка активно набирає обертів в Україні, розповіли в сюжеті Сніданку з 1+1.
Як працює шахрайська схема з голосом
Шахраї крадуть голос людини, щоб від її імені просити кошти. Експерт із кібербезпеки Руслан Болгов пояснює: схема, коли виманюють гроші, вдаючи з себе знайомих людини, зовсім не нова, але тепер вона стала сучаснішою. Аферисти надсилають голосові повідомлення близьким, телефонують та просять про фінансову допомогу.
«Вкрасти» голос зловмисники можуть, наприклад, використовуючи телефонні соцопитування, тому важливо при участі в подібних розмовах уточнювати назву агенства, яке його проводить.
Як протидіяти шахраям
Якщо вам хтось телефонує або пише від імені знайомої людини та просить гроші, зробіть наступне:
- Перетелефонуйте на відомий вам номер цієї людини, щоб перевірити ситуацію.
- Задайте кілька банальних питань, відповіді на які знає тільки ця людина.
У разі, якщо вашим голосом усе ж скористалися аферисти, одразу пишіть заяву до кіберполіції та повідомте всім своїм знайомим, щоб вони не реагували на голосові повідомлення з невідомих номерів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пастка від шахраїв у соцмережах: експерти пояснюють, як розпізнати фейкові відео та не стати жертвою аферистів