«Плювати на вашу думку»: одіозна конгресвумен Марджорі Тейлор Грін грубо відповіла британській журналістці і порадила їй «повертатися додому»

На тлі гучного скандалу з витоком військової інформації у США, конгресвумен-республіканка Мерджорі Тейлор Грін, що неодноразово висловлювалась проти підтримки України, знову дозволила собі ганебну поведінку по відношенню до журналістів.
Під час пресконференції у Вашингтоні журналістка Sky News Марта Келнер звернулася до Грін із запитанням щодо витоку інформації через месенджер Signal — того самого, де посадовці обговорювали заплановані удари США по хуситах у Ємені. Реакція конгресвумен супроводжувалась невиправданою агресивною поведінкою: «З якої ви країни?» — запитала Грін. Дізнавшись, що журналістка з Великої Британії, вона заявила:
«Нам плювати на вашу думку і ваші репортажі. Чому б вам не повернутися до своєї країни, де у вас серйозні проблеми з мігрантами?»
Коли Келнер спробувала поставити уточнююче запитання — чи турбує Грін можливість, що витік міг загрожувати життю американських військових — реакція лише загострилася:
«А як щодо всіх жінок, зґвалтованих мігрантами у вашій країні? Мені плювати на ваші фейкові новини», — заявила політикиня.
Вона відмовилася відповідати далі, переключившись на іншого журналіста, хоча той публічно підтримав британську колегу й закликав Грін до конструктивної розмови.
Хто така Мерджорі Тейлор Грін?
Політикиня є одною з найвідоміших і водночас найбільш контроверсійних представниць Республіканської партії. Вона відома своєю беззаперечною підтримкою Дональда Трампа і прихильністю до теорій змов. Конгресвумен неодноразово виступала проти надання підтримки Україні, а її висловлювання часто повторюють риторику російської пропаганди.
Не вперше республіканка виявляє неповагу до іноземної преси: у 2023 році Грін вигнала журналістку BBC Емілі Мейтліс із заходу, порадивши тій «йти під три чорти» після запитання про так званий «єврейський лазер з космосу», що нібито спричинив лісові пожежі в Каліфорнії — одну з найабсурдніших теорій змови, яку сама ж Грін раніше поширювала.
Таємний чат американських посадовців: що відомо
Раніше стало відомо про існування секретного чату в месенджері Signal, де вищі посадовці, наближені до Дональда Трампа, обговорювали майбутні військові дії США проти хуситів у Ємені. У чаті були деталі — типи озброєння, час і місце атак, і навіть прізвища учасників.
Дивним чином до чату також був долучений головний редактор The Atlantic Джефрі Голберг. Він стверджує, що не має уявлення, як потрапив до розмови, але підтверджує, що бачив критично важливу, ще не реалізовану інформацію. Унаслідок американських ударів по Ємену загинуло щонайменше 53 людини, згідно з даними єменського МОЗ, контрольованого хуситами. Попередньо відповідальність за включення редактора видання до чату взяв на себе радник з нацбезпеки Майк Волц, який і запросив Голберга. Він різко розкритикував журналіста і пообіцяв з’ясувати всі обставини витоку секретної інформації.