Закон про медичний канабіс набрав чинності: що він дозволяє та як регулюється
Набув чинності закон, який врегульовує обіг рослин роду коноплі для медичних, промислових та наукових цілей
Від 16 серпня канабіс, його смола, екстракти та настоянки більше не вважаються особливо небезпечними. Вміст ТГК у висушеній соломі медичних конопель має бути не менше 0,3%.
У МОЗ дали чітке роз'яснення щодо змін, які врегульовує так званий закон про медичний канабіс.
⚡ Набув чинності закон, який врегульовує обіг рослин роду коноплі для медичних, промислових та наукових цілей....
Опубликовано Міністерство охорони здоров'я України Пятница, 16 августа 2024 г.
Так, введено ліцензійні умови для всього ланцюга обігу медичних конопель: від вирощування до відпуску в аптеці. Зокрема допускається імпорт та ввезення ліків для особистого використання за ліцензійними умовами.
Як пояснив онколог Антон Осокін у Сніданку з 1+1, що виходить у будні з 06:30 до 09:30 на 1+1 Україна, такі ліки будуть на полицях тільки ліцензованих аптек, а купити їх можна буде суворо за рецептом лікаря.
«Медичний канабіс застосовується в лікуванні хронічних хвороб, які мають тривалий перебіг, і навряд чи це буде первинний пацієнт, який перший раз завітав на прийом до лікаря. Причому перелік лікарських спеціальностей, які мають право виписувати рецепт на такі препарати, буде узгоджений Кабінетом Міністрів», — розповів Осокін.
Він зазначив, що Міністерство охорони здоров'я має ще видати протоколи лікування, щоб визначити, пацієнтам з якими симптомами варто призначати медичний канабіс. За його словами, ліки на основі конопель корисні при безлічі станів.
«Це постійна, персистуюча нудота, больовий синдром, депресія, анорексія. А зараз, у часи повномасштабної війни, на передній план виходить проблема посттравматичного стресового розладу (ПТСР), де в лікуванні також використовуються такі препарати».
Як до нового закону ставляться українці, та що експерти кажуть про ринок ліків на основі медичного канабісу дивіться у сюжеті Сніданку з 1+1: