8 найкращих настільних ігор для всієї родини на літо

Літо з 1+1
Настільні ігри: граємо усією родиною
freepik.com

Настільні ігри - це корисно та весело!

Поділитися:

Літо – найкращий час, щоб зайнятися цікавими справами разом з усією родиною. Спільні розвиваючі ігри допоможуть краще зрозуміти дітей, налагодити спілкування між усіма членами сім'ї, та й просто згуртують всіх разом. Якщо ви досі не грали у настільні ігри разом, саме час розпочати!

ЛОТО

У лото можна грати навіть з малюками. Учасникам роздають картки з цифрами, потім ведучий виймає, не дивлячись, з мішечка бочонок з цифрою. Ті гравці, у кого на полі є ця цифра, закривають її бочонком, копійками або спеціальними фішками. Виграє той, хто першим заповнить один ряд по горизонталі і потім – всю картку повністю. Гра навчає діток цифрам, розвиває швидкість реакції та чудово об'єднує сім'ю.

ДОМІНО

У продажу є спеціальне доміно для дітей, з різними картинками, в таке можна грати навіть з малюками. Уже в рік багато діточок легко можуть знаходити схожі елементи. Дорослі теж грають в цю нескладну гру з задоволенням.

НАРДИ

З дітьми старше шести років вже можна спробувати зіграти в нарди. Це одна з найдавніших ігор для двох, що прийшла до нас з Персії. Нарди – більше стратегічна гра, яка розвиває увагу, логіку, мислення і тренує навички усного рахунку.

ШАХИ ТА ШАШКИ

У ці інтелектуальні ігри психологи рекомендують грати з дітьми-школярами. Ці настільні логічні ігри сприяють розвитку розумових здібностей, пам'яті, творчого мислення. Шахи взагалі поєднують в собі елементи мистецтва, науки і спорту. Уміння грати в шахи, як довели вчені, дуже допомагає дітям в подальшому житті. Малюки стають організованим, зосередженими, вміють мислити стратегічно та планувати вчинки наперед.

МОНОПОЛІЯ

Ця класична економічна гра відома практично кожному. З її допомогою можна перенестися в діловий світ і стати казково багатим власником газет, заводів і пароплавів. Гра допомагає розвинути творчу активність, логічне мислення, зібраність і вміння приймати рішення. Доросла версія гри розрахована на дітей-школярів і старше. Але є також і дитяча версія Монополії, яка нічим не гірша за дорослу, хоча й набагато простіша.

КОНСТРУКТОРИ

Зараз так багато конструкторів, що очі розбігаються навіть у дорослих. Нескладні варіанти з декількох елементів сподобаються навіть діткам до року. Чим старше стають ваші малюки, тим більше і складніше повинні бути завдання. Зібрати велику машинку, корабель або літак з металевого конструктора – таке завдання вже під силу дітям від шести років.

ТВІСТЕР

Ця гра вже не настільна, але дуже весела і рухлива! Вона точно збагатить ваше сімейне дозвілля. Той, хто виявиться самим гнучким, пластичним і спритним – той переможець. Грати в Твістер просто: потрібно розгорнути поле з зображеннями кіл різного кольору і крутити рулетку, а далі –  виконувати її вказівки. Треба поставити праву руку на зелене поле? Добре, так і робите. Тепер – ліву ногу за зелене поле. Добре виходить. Через деякий час можна виявити, що ваше тіло здатне на різні несподівані акробатичні трюки. Перемагає в грі той, хто залишиться на полі останнім.

ПАЗЛИ

Пазли обожнюють діти починаючи з однорічного віку. А дорослі пазли, на сотні і тисячі деталей, після складання перетворюються в картини і красиві панно, якими можна прикрасити стіни будинку. Збираючи картинки зі шматочків, діти зможуть розвинути в собі такі необхідні навички уваги і посидючості, навчаться мислити логічно. Чим старша дитина, тим складніше повинні бути картинки і тим більше потрібно скласти елементів. Дорослі теж люблять займатися складанням картинок. Іноді тижнями можна збирати пазли, що складаються з декількох тисяч частин! Багато хто відзначає релаксаційний ефект цих головоломок. Щоби пазли дійсно мали для дітей розвиваюче значення, необхідна участь дорослого у процесі. Та й збирати пазли всією родиною – значно веселіше. Можна багато раз сідати за одну картину, або, зібравши все за раз, прикрасити закінченою роботою вітальню або дитячу кімнату.

Новини по темі

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю