Екстремальна експедиція у шахту, якій понад п’ять століть, та вражаюча історія захисника з протезом, що спробує повернутись в професійний спорт: чим здивує новий випуск “Світ навиворіт. Україна”

Світ навиворіт. Україна
Новий випуск Світ навиворіт. Україна: екстремальна експедиція у шахту та вражаюча історія захисника з протезом, що спробує повернутись в професійний спорт

Дізнайтеся, про що розкажуть у новому випуску "Світ навиворіт. Україна".

Поділитися:

Цієї пʼятниці, 16 лютого, о 20:30 «1+1 Україна» покаже новий випуск дослідницького проєкту Дмитра Комарова «Світ навиворіт. Україна». У ньому – продовження циклу про фантастичні контрасти України, де співіснують новітні винаходи та автентичні технології.
 
Журналіст покаже унікальний протез, винайдений українцями, та здійснить екстремальний спуск в соляну шахту, якій понад шість століть.


 
Досліджуючи стародавні технології, які існують і зараз, Дмитро Комаров вирушить в експедицію на Дрогобицький солевиварювальний завод на Львівщині. Перші писемні згадки про цю солеварню збереглися ще з 1390 року, вона є найстарішим в Україні та Східній Європі постійно діючим підприємством. Там досі добувають сіль за стародавнім методом — виварюванням. Дмитро Комаров спуститься в шахту XV століття, де людей не було вже 40 років. У «Світі навиворіт» покажуть не тільки весь процес видобутку солі, а й ексклюзивні кадри з підприємства, яке існувало ще за сто років до того, як Колумб відкрив Америку.

Як технологія, якій понад шість століть, досі лишається актуальною? Хто і як виварює дрогобицьку сіль? В в чому її особливість? Все це можна буде побачити вже сьогодні в новому випуску «Світ навиворіт. Україна».
 
В сьогоденні України поруч зі стародавніми технологіями існують справжні винаходи майбутнього, що вражають весь світ. Українці створили біонічний протез, який у 2022 році увійшов до рейтингу найкращих розробок за версією Time. Біонічні протези — це високотехнологічні штучні кінцівки, з якими людина має шанс жити повноцінне життя та займатися звичними побутовими справами. Сьогодні запит на такі протези серед військових є просто колосальним. І один з найкращих у світі протезів винайшли та виробляють у Києві.


 
У випуску «Світ навиворіт» покажуть вражаючу історію українського військового Сергія, який втратив руку під час бойових дій у Бахмуті. Йому пощастило отримати такий протез, і тепер він вчиться користуватись новою роборукою майбутнього.До участі в бойових діях Сергій був гандболістом.  Незважаючи на втрату руки, він мріє відновити тренування. Сергій запросив команду «Світу навиворіт» на свою першу гру після поранення.
 
Також у випуску покажуть інший аспект нашого майбутнього. Як відомо, у квітні 2022 року головний постачальник солі в Україні «Артемсіль» зупинило роботу. Зараз Соледар тимчасово окупований. З полиць магазинів зникли легендарні біло-голубі пачки солі, які знав кожен українець. Як вирішити цю проблему? Чи є в Україні родовища, здатні замінити «Артемсіль» і задовольнити потреби українців в найціннішому продукті?


 
Українці можуть адаптуватись до будь якої, навіть найскладнішої ситуації, і вкотре це довели. У сьогоднішньому випуску покажуть перший детальний репортаж з нового підприємства по видобутку солі, яке в рекордні строки побудували вже під час повномасштабної війни.
 
Не пропустіть вже сьогодні, 16 лютого, о 20:30, на “1+1 Україна” новий випуск “Світу навиворіту. Україна” про сильних та незламних українців, які приймають виклики часу і стають сильнішими.
 

Новини по темі