“Найцікавіше - не лежить на поверхні” - в першому випуску “Світ навиворіт. Україна” Дмитро Комаров візьме участь в пошуках затонулого артефакту 300-річної давнини

Світ навиворіт. Україна
20:30
Щоп'ятниці
Новий сезон Світ навиворіт покаже життя України під час війни

Також журналіст покаже, як відбувались рятувальні операції під час затоплення районів Херсону після підриву Каховської ГЕС.

Поділитися:

Вже цієї п’ятниці, о 20.30, на “1+1 Україна” відбудеться довгоочікувана прем’єра дослідницького проєкту «Світ навиворіт. Україна». Вперше за 13 років Дмитро Комаров у своєму фірмовому стилі покаже сьогодення України. Він розповість дивовижні історії простих українців та здивує глядачів цікавими відкриттями про рідну країну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пошуки скарбів на дні Каховського водосховища та традиції зимових свят у воєнній Україні: чим здивує прем’єра «Світу навиворіт. Україна»

світ навиворіт україна

“У потоці новин ми не завжди усвідомлюємо, що стоїть за простими речами і відомими подіями, не встигаємо заглибитись і дізнатись більше. Можемо не уявляти, що відбувається в сусідній області, місті, селі.

Та часто найцікавіше - не лежить на поверхні. Наш стиль незмінний – ми показуємо «виворіт», неочевидні теми, те, що часто приховане від очей, поринаємо в самісінький епіцентр подій і показуємо життя зсередини”, - розповів Дмитро Комаров.

У прем’єрному випуску команда проєкту вирушить на пошуки справжніх скарбів та разом з археологами дістане з дна Дніпра унікальний історичний артефакт, якому більше трьохсот років. Вперше за історію «Світу навиворіт» Дмитро Комаров візьме участь в археологічних розкопках та покаже, як відбувається процес консервації цінних пам’яток.

світ навиворіт україна

«Ще трохи більше, ніж півтора роки тому ми знімали пошуки скарбів в Колумбії. Але в Україні трапляються не менш цікаві знахідки. Незважаючи на воєнний час, українські науковці роблять все можливе, щоб віднайти та зберегти втрачені артефакти», - говорить журналіст.

Як і раніше, Дмитро Комаров разом з операторами завжди опиняється в епіцентрі подій та бере в них безпосередню участь. Тому в перший же день після підриву російськими військами Каховської ГЕС, журналіст вирушив у підтоплені райони Херсону. Там команда стала не просто очевидцями, а учасниками рятувальної операції.

«Ми випадково стали частиною процесу порятунку місцевих жителів і тварин. Цей день у Херсоні був для мене про любов. Про те, що українці, попри трагедію світового масштабу, не втрачають людяності та оптимізму. Тоді я залишив Херсон, сповнений гордості за людей», - згадує Дмитро Комаров, як разом з волонтерами допомагав вивозити людей із затоплених районів міста і доставляти продукти.

світ навиворіт україна

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “1+1 Україна” покаже новий документальний проєкт Дмитра Комарова “Рік. Херсон” про деокупацію Правобережної Херсонщини

Як відбувались рятувальні операції в Херсоні? Як тепер живуть в селах на березі колишнього Каховського водосховища? Які скарби зберігаються на дні Дніпра? Про все це - в першому випуску “Світ навиворіт. Україна”. Дивіться на 1+1 Україна 17 листопада о 20.30.

Новини по темі

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю