Майже 60 грн за літр: що відбувається з цінами на пальне в Україні (пояснює експерт у сюжеті ТСН)

ТСН
19:30
Щодня на YouTube
Чому в Україні зростають ціни на пальне: економіст назвав причини
freepik.com

В Україні дорожчає пальне: що кажуть експерти та водії?

Поділитися:

В Україні зростає вартість пального. Останні кілька тижнів цінники зростали майже щодня. Що відбувається з цінами на паливо, розбирались у сюжеті ТСН.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖЯйця по 75 грн: в Україні прогнозують суттєве зростання цін на основні продукти

Бензин та дизель вже майже по 60 гривень за літр. Останні кілька тижнів цінники на стелах зростали майже щодня щонайменше на 30 коп. за літр. Чого чекати і куди буде рухатись ринок, розповіли експерти-економісти. Їх прогнози різняться, адже ситуація навколо нафтовидобувних регіонів може змінюватись щодня. Головне — не панікувати і бути готовим до різних сценаріїв.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому ціни на квартири почали зростати: пояснення експерта у "Сніданку з 1+1"

Чому вартість пального зростає

Експерти паливного ринку та економісти нагадують, що літнє зростання цін на паливо в Україні мало дві причини. Перша — це повернення податків, друга — світові тенденції. Після початку повномасштабного вторгнення і знищення кількох нафтобаз ціни на пальне швидко полізли вгору. Тоді уряд вирішив прибрати акцизи та ПДВ з вартості пального, що дало змогу втримати ціну на рівні сорока п’яти гривень за літр. У серпні 2023-го ці рішення скасували. 

Україна й раніше була залежною від світових цін на нафтопродукти, але до повномасштабного вторгнення у країні працювали два нафтопереробних заводи. Там переробляли не лише імпортну нафту, а й вітчизняну. Це давало можливість утримувати ціни від великих стрибків. Наразі заводи розбомблені, перероблення — не працює. Паливо завозять напряму. 

Економісти одностайно зауважують, що до початку бойових дій в Ізраїлі на світовому ринку нафтопродуктів намітилися тенденції до зниження цін на паливо: бензин, дизель та автомобільний газ. Але наразі ринки завмерли.

"У випадку, якщо ця війна швидко буде розв’язана і протягом тижня-двох буде поставлена крапку, ціни швидше за все продовжать свою тенденцію до зменшення", — каже керівник аналітичного напряму мережі захисту національних інтересів.

Що буде далі з цінами на бензин — залежатиме ще й від дій окупантів та від їхніх спроб улаштувати черговий блекаут. Минулого року, коли по всій країні зникало світло, а населення та промисловість починали користуватися генераторами – вартість пального зростала до 10%. 

Що відбувається з цінами на пальне, дивіться сюжет:

Новини по темі

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю