Штрафи за ухилення від мобілізації можуть зрости на 30%: що передбачає новий законопроєкт
В Україні планують суттєво збільшити штрафи за ухилення від мобілізації.
Верховна Рада України в першому читанні прийняла за основу законопроєкт №10379, який вимагає посилення відповідальності за військові правопорушення, зокрема, мобілізацію. Зараз штрафи за порушення правил військового обліку становлять від 510 до 850 грн, але законопроєкт пропонує їх збільшити на 30%. Про це детально розповіли в сюжеті ТСН.
Відповідно до законопроєкту пропонується встановити наступні норми:
- за перше порушення правил військового обліку військовозобов'язаним має заплатити штраф від 3 400 до 5 100 грн;
- у разі повторного порушення або в особливий період — від 17 000 до 22 500 грн;
- за порушення законодавства про оборону та мобілізацію у мирний час звичайні громадяни можуть заплатити від 5100 до 8500 грн, а посадові та юридичні особи — від 17 000 до 34 000 грн.
Виписувати штрафи зможуть територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) без складання протоколу. Штраф можна буде оскаржити в суді.
Закон наразі готується до другого читання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Новини по темі
Чому Зеленський написав відкритого листа Путіну: що пропонує президент України і як на це відповіли в Кремлі
Більше 15 загиблих та близько сотні поранених: Росія масовано атакувала Україну ракетами і дронами 2 червня
Російський дрон влучив у житловий будинок в Румунії: як відреагувало НАТО
Росія закликає іноземців залишити Київ: у МЗС відповіли на нові погрози Кремля про «системні удари»