Штрафи за ухилення від мобілізації можуть зрости на 30%: що передбачає новий законопроєкт
В Україні планують суттєво збільшити штрафи за ухилення від мобілізації.
Верховна Рада України в першому читанні прийняла за основу законопроєкт №10379, який вимагає посилення відповідальності за військові правопорушення, зокрема, мобілізацію. Зараз штрафи за порушення правил військового обліку становлять від 510 до 850 грн, але законопроєкт пропонує їх збільшити на 30%. Про це детально розповіли в сюжеті ТСН.
Відповідно до законопроєкту пропонується встановити наступні норми:
- за перше порушення правил військового обліку військовозобов'язаним має заплатити штраф від 3 400 до 5 100 грн;
- у разі повторного порушення або в особливий період — від 17 000 до 22 500 грн;
- за порушення законодавства про оборону та мобілізацію у мирний час звичайні громадяни можуть заплатити від 5100 до 8500 грн, а посадові та юридичні особи — від 17 000 до 34 000 грн.
Виписувати штрафи зможуть територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) без складання протоколу. Штраф можна буде оскаржити в суді.
Закон наразі готується до другого читання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Новини по темі
Володимир Зеленський відверто розповів про 21-річну доньку та 13-річного сина: де вони живуть і навчаються
Хто принижував Зеленського та налаштовував проти нього Трампа: у США розкрили передісторію скандалу в Овальному кабінеті
Зустріч із Путіним до зими і ракети Patriot: Трамп заявив, що Росія має укласти угоду — деталі розмови із Зеленським
Росія атакувала Лавру і студію Довженка: масштабна атака по Україні 15 червня забрала життя близько 10 людей – що відомо