Капітуляція чи реальний мир: стало відомо, які вимоги для закінчення війни висуває РФ

Розвідка ЄС отримала документ із вимогами Росії на переговорах. Чи дійсно РФ готова піти на припинення вогню та що насправді стоїть за цими заявами?
Державний секретар США Марко Рубіо висловив сподівання на швидке досягнення перемир'я, зазначивши, що це може статися протягом кількох днів за умови згоди Росії.
«Ось як би ми хотіли, щоб мир виглядав через кілька днів: жодна зі сторін не стріляє одна в одну. Ні ракети, ні кулі, ні артилерія, ніщо» — сказав держсекретар США.
Дональд Трамп також активно залучений до переговорного процесу, плануючи обговорення з президентом Путіним найближчим часом. Проте Росія наразі офіційно не дала згоди на такий формат перемир'я. Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна погодилась на цю ініціативу, щоб показати свою готовність до миру.
«Ми неодноразово підкреслювали: ніхто з нас не вірить росіянам. Ми це проходили. Але гратися з наративом, що ми не хочемо закінчення війни, ми не будемо. Для мене це важливо — закінчити війну. Треба зробити все, аби примусити Росію до закінчення цієї війни. Тому моя реакція була: ми готові до формату тиші на 30 днів у тому форматі, який нам запропонувала американська сторона», – наголосив Зеленський.
Які умови пропонує Росія
Газета The Washington Post опублікувала документ, отриманий розвідкою Європи, в якому містяться потенційні вимоги РФ щодо мирних переговорів. Зазначається, що цей документ був підготовлений для Кремля за тиждень до переговорів між РФ та США в Ер-Ріяді 18 лютого. Його розробив аналітичний центр, який тісно співпрацює зі службою ФСБ.
Основні тези документу такі:
- До 2026 року мирне рішення війни в Україні неможливе.
- Створення буферної зони на північному сході України вздовж кордону з Брянською та Бєлгородською областями РФ.
- Демілітаризація частини півдня України, включно з частиною Одеської області.
- Україна має відмовитися від членства в НАТО.
- Відсутність миротворчих сил на території України.
- Повний демонтаж чинного уряду України.
- РФ припинить постачання зброї до країн, які вважає недружніми щодо США, а США припинять озброювати Україну.
- Росія надасть США доступ до корисних копалин, зокрема на окупованих територіях України.
Очевидно, що дані документи свідчать про те, що Росія розглядає переговори лише як інструмент для маніпуляції ситуацією та виграшу часу. Чи дійде справа до реального припинення бойових дій – питання відкрите.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знову на літній час: коли треба переводити годинники навесні у 2025 році